عدس گیاهی کوچک از خانواده حبوبات است و منبع بسیار غنی فیبر می باشد. این محصول معمولا در زمین ها و خاک های ضعیف یا به اصطلاح تخصصی تر فقیر رشد می کند.( در واقع در خاک هایی که امکان رشد هیچ گونه گیاه دیگر نیست) عدس گیاهی علفی (مانند علف) است، عمر مفید آن یک سال می باشد،ساقه هایی کوتاه دارد که تا حدی منشعب و به رنگ سبز روشن هستند، ارتفاع گیاه عدس بین 15 تا 75 سانتی متر متغیر است، این در حالی است که اکثر تیپ های گیاه ارتفاعی بین 25 تا 40 سانتی متر دارند. در گیاه عدس وابسته به ژنوتیپ گیاه و تا حدی محیط رویش آن، ساقه های عدس بصورت بوته ای کوتاه، نیمه ایستاده یا ایستاده رشد می کند در شرایط محیطی مطلوب، عدس سریع رشد کرده و چرخه زندگی خود را طی 3 الی 4 ماه کامل می کند.ولی در شرایط نامطلوب این مدت یکی الی دو ماه بیشتر خواهد شد.ساختار کلی گیاه عدس به این صورت است که: یک ریشه اصلی و تعدادی ریشه های فیبری جانبی دارد. ساقه نازک، چهارگوش و در زوایا دارای نوارهای برجسته است بطور کلی ساقه گیاه عدس علفی و ضعیف است و با پپیشرفت رشد گیاه بخش پائینی ساقه چوبی می‌شود.

فواید عدس سبز

پیش از هر چیز باید بدانید که عدس نیز مانند دیگر اعضای خانواده حبوبات سرشار از فیبر است.

(همین فیبرهای محلول در آب می‌تواند شمارا از هرگونه بیماری قلبی و عروقی در امان خواهد داشت.)

ویتامین هایی که به وفور در هر دانه عدس یافت می شوند شامل : فسفر ، منگنز و مس و فولات می‌باشد که لازم است بدانید فولات از مشتقات ویتامین ب می‌باشد که برای سلامتی سیستم عصبی بدن بسیار مفید است(علاوه بر اینها مصرف فولات برای رشد جنین بسیار ضروری ست).

منیزیم نیز ماده ایست که در عدس بسیار یافت می شود. در واقع منیزیم آلیاژیست که به دلیل دارا بودن ویژگی استحکام  برای قلب و عضله و کلیه بسیار مفید است. دندان ها و استخوان ها را استحکام می بخشد. این ماده همچنین افسردگی و بیخوابی را کاهش می دهد.این ماده در عدس نقش مهمی را در متابولیسم انرژی و انتقال واکنش های عصبی بر عهده دارد. مس موجود در گیاه عدس نیز موجب ساخت هموگلبین و کلاژن (که موجب احیای بافت بدن است)می‌شود.

از دیگر ویتامین های موجود در عدس پتاسیم است که موجب تنظیم ph خون می گردد. باعت ترشح اسیدکلریک در معده می‌شود که به هضم غذا بسیار کمک می‌کند.

کاربرد عدس سبز

با توجه به اینکه عدس سبز سرشار از ویتامین هاست یکی از اجزای رژیم های غذایی سالم در بسیاری از کشورها مانند هند، کانادا، استرالیا، سریلانکا، پاکستان و نپال است. در رژیم های گیاهخواری نیز عدس جایگزین اصلی گوشت به حساب می آید.

از مخلوط پودر شده ی عدس سبز در بسیاری از ماسک های پوست صورت استفاده می شود.( که دلیل این استفاده در واقع طبع سرد عدس می‌باشد) و عدس می‌تواند به درمان آکنه و جوش صورت بسیار کمک می کند.

عدس سبز به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار فیبر و کالری و چربی بسیار کمی که دارد برای رژیم های لاغری بسیار مفید است. فیبر موجود در عدس سبز میتواند از اختلالات گوارشی جلوگیری کرده و بیماری های گوارشی مانند یبوست و اسهال و سندرم روده تحریک پذیر را درمان کند. عدس از اصلی ترین اجزای رژیم های درمان کبد چرب است.

فیبر موجود در عس سبز باعث کاهش کلسترول و چربی خون می‌شود و خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی کاهش می‌دهد.

با توجه به اینکه عدس سبز تنظیم کننده ی سطح قند خون است برای افراد مبتلا به دیابت و افراد مقاوم به انسولین یا هیپوگلیسمی ، بسیار مفید خواهد بود.

به دلیل مقادیر بسیار آهن در عدس سبز ، یکی از موارد کاربردی برای بیماری کم خونی و آنمی ست.