همه ما می دانیم که پنبه یک ماده با ارزش در سراسر جهان است. اما محصولات جانبی آن، مانند کنجاله پنبه دانه، ارزش زیادی دارند!

با افزایش روز افزون مردمی که غذای خود را تولید و پرورش می دهند، استفاده از کنجاله پنبه دانه در حال افزایش است. کنجاله تخم پنبه به عنوان یک محصول از نوع کود، یک انتخاب کند رهش است. این کود، ماده آلی بیشتری را به خاک شما می رساند و با تولید بیش از 14 میلیون پوند از آن در هر سال، به طور مداوم قابل تجدید است!

این کود طبیعی، قبل از کاشت برای درمان pH بالای خاک یا جایگزینی مواد معدنی کم مصرف در خاک استفاده می شود. کنجاله دانه پنبه دارای نسبت n-p-k 6-0-4 (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) است و به دلیل داشتن مواد مغذی، می تواند نقش یک کود نیتروژن کامل را بازی کند.

کنجاله پنبه دانه بافت خاک را بهبود می بخشد، به ساخت اسید هیومیک مورد نیاز برای رشد و سلامت گیاه کمک می کند. خاک های بسته بندی شده را سست، به خاک های سبک و شنی و همچنین به حفظ آب کمک کرده و همچنین از خاک در برابر فرسایش سریع محافظت می کند.

هنگام کاشت، از کود روی گیاهان گلدار استفاده کنید، اما برای نهال های سبزی با رشد سریع استفاده نکنید. انتشار آهسته آن بر روی گیاهان باعث می شود که نهال ها نسوزند. همچنین به گیاهان و سبزیجات بالغ کمک می کند تا سریعتر و به اندازه های بزرگتر رشد کنند.

کنجاله تخم پنبه را به توده کمپوست اضافه کنید تا نیتروژن اضافی به کمپوست اضافه شود، زیرا فرآیند تجزیه به نیتروژن اضافی نیاز دارد. کنجاله پنبه دانه همچنین پتاس، فسفر و سایر عناصر کمیاب مورد نیاز را اضافه می کند.

همه این عناصر نقش مهمی در فرآیند تبدیل مواد آلی دور ریخته شده شما به کمپوست با کیفیت عالی دارند. کنجاله پنبه دانه به عنوان مکمل پروتئین استفاده می شود و می تواند جایگزین کنجاله سویا در جیره غذایی دام شود.

 

کنجاله پنبه دانه

 

کنجاله پنبه دانه با محتوای نیتروژن بالا (6-2-2) یک کود آلی است که pH خاک را کاهش می دهد، خطر کمی برای سوزاندن گیاهان دارد و نیتروژن، فسفر و پتاسیم و همچنین بسیاری از عناصر غذایی جزئی گیاهی را فراهم می کند. ارزان است و به راحتی در دسترس است.

کنجاله پنبه دانه حاوی 45 درصد پروتئین بر اساس ماده خشک است و منبع عالی فسفر مکمل (1.2 درصد) است. کنجاله سویا حدود 17 درصد پروتئین بیشتری نسبت به کنجاله پنبه دانه دارد. با این حال، اغلب 25 تا 35 درصد گرانتر از کنجاله پنبه دانه است.

محصول جانبی تولید پنبه، کنجاله پنبه دانه به عنوان کود برای باغ، کند رهش و اسیدی است. کنجاله پنبه دانه از نظر فرمولاسیون کمی متفاوت است، اما به طور کلی از 7٪ نیتروژن، 3٪ P2O5 و 2٪ K2O تشکیل شده است. کنجاله پنبه دانه نیتروژن، پتاس، فسفر و سایر مواد مغذی جزئی را در یک دوره زمانی تغذیه می کند، رواناب را از بین می برد و باعث رشد شدید سبزیجات، گیاهان و چمن می شود.

آیا پنبه دانه برای گیاهان مفید است؟ کاملا. کود کنجاله پنبه دانه با محتوای آلی بالا بسیار مفید است. این ماده، خاک سفت و متراکم را هوادهی کرده و به حفظ رطوبت در خاک سبک و شنی کمک می کند. به دلیل زمان انتشار آهسته، خوراک کنجاله پنبه دانه برای استفاده بر روی شاخ و برگ ها بدون خطر سوختگی احتمالی، مناسب است، شاخ و برگ های سالم را ارتقا می دهد، تولید محصول را افزایش می دهد و شکوفه های فراوان و زیبا را به ارمغان می آورد.

کود کنجاله پنبه دانه یک خروجی سالم از نیتروژن، پتاس و فسفر آهسته آزاد می کند. پروتئین سنگین موجود در کنجاله پنبه، تجزیه را کند می کند. میکروب های خاک باید پروتئین ها را پردازش کنند تا مواد مغذی آزاد شوند که گیاهان می توانند از آنها استفاده کنند.

به دلیل ماهیت آهسته رها شدن آن، می توانید از مقادیر بیشتری کنجاله پنبه دانه استفاده کنید. هیچ ترسی از سوختن کود با این ماده وجود ندارد و آن را به یک گزینه ایمن و پایدار طولانی مدت تبدیل می کند. کنجاله تخم پنبه 1 تا 4 ماه طول می کشد تا به طور کامل از بین برود، بنابراین در فواصل طولانی مدتی می تواند استفاده گردد.

میانگین NPK برای این وعده غذایی 6-2-2 است که آن را به گزینه ای مناسب برای نیتروژن تبدیل می کند. تولیدکنندگان مختلف نسبت مواد مغذی کمی متفاوت دارند.

 

کنجاله تخم پنبه در کود

 

از آنجایی که محتوای آلی بالایی دارد، به هوادهی خاک کمک می کند. این امر فشردگی در خاک را کاهش می دهد و می تواند به رشد گیاهان کمک کند. شیب خاک تا حد زیادی با افزودن مواد آلی بهبود می یابد.

کنجاله پنبه در صورت اشباع مقدار زیادی آب در خود نگه می دارد. این باعث می شود گزینه ای عالی برای حفظ آب در منابع آب باغچه ها باشد! کنجاله پنبه دانه علاوه بر داشتن محتوای نیتروژن بالا، دارای مواد معدنی بسیار کمی نیز می باشد. این مواد معدنی بسیار متفاوت هستند، اما همه به رشد گیاه کمک می کنند.

اگر خاک شما خیلی قلیایی است، مقداری پودر تخم پنبه به بستر خاک اضافه کنید. این کار خاک را کمی اسیدی می کند که می تواند pH خاک را خنثی کند.

کنجاله پنبه دانه یک منبع پروتئین گیاهی است که در اکثر نقاط جهان به وفور یافت می شود، پروتئین نسبتاً بالایی دارد و به طور کلی در هر واحد پروتئین نسبت به کنجاله سویا ارزان تر است. این ماده بسیار خوش طعم است و توسط اکثر آبزیان به راحتی هضم می شود، اگرچه معمولاً به اندازه کنجاله سویا قابل هضم نیست. استفاده از آن در خوراک آبزی پروری ممکن است به دلیل اثرات سمی بالقوه گوسیپول آزاد و میزان نسبتاً کم لیزین و متیونین موجود محدود باشد.

بسته به شرایط اقتصادی، کیفیت پروتئین کنجاله پنبه دانه را می توان با مکمل کردن آن با لیزین یا هر دو لیزین و متیونین بهبود بخشید. همچنین، غلظت گوسیپول آزاد در جیره های حاوی مقادیر قابل توجهی کنجاله پنبه دانه معمولاً کمتر از سطوحی است که برای بسیاری از حیوانات آبزی مضر است.

با این حال، حتی به عنوان جایگزین نسبی کنجاله سویا، کنجاله پنبه دانه به طور کلی در سطوح نسبتاً کم در جیره های آبزیان استفاده می شود، تا حدی به این دلیل که سطوح ایمن کنجاله پنبه دانه برای ماهی ها و سخت پوستان مختلف متفاوت است.

اگرچه برخی از گونه های آبزی پرورشی می توانند سطوح نسبتاً بالایی از کنجاله پنبه دانه را تحمل کنند، اما معمولا استفاده از آن احتمالاً به حدود 10 تا 15 درصد از رژیم غذایی آنها محدود خواهد شد. لذا خصوصا زمانی که شرایط بازار مساعد باشد، استفاده از کنجاله پنبه دانه افزایش می‌یابد، زیرا برخی از آبزیان تا حد زیادی تحت تأثیر گوسیپول آزاد قرار نمی‌گیرند و کنجاله پنبه‌دانه برای آنها می‌تواند هزینه‌های پرورش را کاهش دهد.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال کنجاله تخم پنبه را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید کنجاله تخم پنبه و همچنین اطلاع از قیمت کنجاله تخم پنبه از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

کنجاله تخم پنبه (کنجاله پنبه دانه)

 

رایج ترین سوالات پیرامون کنجاله تخم پنبه