زنجبیل گیاهی گلدار است که منشا آن جنوب شرقی آسیا است. این ماده غذایی یکی از سالم ترین (و خوشمزه ترین) ادویه های روی کره زمین است.

این گیاه متعلق به خانواده Zingiberaceae است و با زردچوبه، هل و گالنگال ارتباط نزدیکی دارد.

ریزوم (قسمت زیرزمینی ساقه) قسمتی است که معمولاً به عنوان ادویه استفاده می شود. اغلب به آن ریشه زنجبیل یا به سادگی، زنجبیل می گویند.

زنجبیل را می توان به صورت تازه، قلم، خشک، پودر شده یا به عنوان روغن یا آبمیوه استفاده کرد. این یک ماده بسیار رایج در دستور العمل ها است. گاهی اوقات به غذاهای فرآوری شده و لوازم آرایشی اضافه می شود. برخی از خواص و مزایای زنجبیل شامل موارد زیر است :

 

1. حاوی جینجرول است که خواص دارویی قدرتمندی دارد

 

زنجبیل سابقه بسیار طولانی در استفاده در اشکال مختلف طب سنتی و جایگزین دارد. برای کمک به هضم غذا، کاهش حالت تهوع، و کمک به مبارزه با آنفولانزا و سرماخوردگی استفاده می شود.

عطر و طعم منحصر به فرد زنجبیل از روغن های طبیعی آن می آید که مهمترین آنها جینجرول است. جینجرول اصلی ترین ترکیب فعال زیستی در زنجبیل و مسئول بسیاری از خواص دارویی آن است.

طبق تحقیقات، جینجرول دارای اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است. به عنوان مثال، می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو، که نتیجه وجود مقدار بیش از حد رادیکال های آزاد در بدن است، کمک کند.

 

2. می تواند بسیاری از اشکال حالت تهوع، به ویژه حالت تهوع صبحگاهی را درمان کند

 

به نظر می رسد زنجبیل در برابر حالت تهوع بسیار موثر است.

می تواند به تسکین حالت تهوع و استفراغ برای افرادی که تحت انواع خاصی از جراحی هستند کمک کند. زنجبیل می تواند به حالت تهوع مرتبط با شیمی درمانی نیز کمک کند، اما مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

با این حال، ممکن است در مورد حالت تهوع مرتبط با بارداری، مانند حالت تهوع صبحگاهی، موثرترین باشد. طبق بررسی 12 مطالعه که شامل 1278 زن باردار بود، 1.1 تا 1.5 گرم زنجبیل می تواند علائم تهوع را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

اگرچه زنجبیل بی خطر در نظر گرفته می شود، اما اگر باردار هستید قبل از مصرف مقادیر زیاد با پزشک خود صحبت کنید. توصیه می شود زنان بارداری که نزدیک به زایمان هستند یا سقط جنین داشته اند، از مصرف زنجبیل اجتناب کنند. زنجبیل با سابقه خونریزی واژینال و اختلالات لخته شدن نیز منع مصرف دارد.

 

 

3. می تواند به کاهش وزن کمک کند

 

بر اساس مطالعات انجام شده بر روی انسان و حیوان، زنجبیل می تواند در کاهش وزن نقش داشته باشد.

یک بررسی  در سال 2019 به این نتیجه رسید که مکمل زنجبیل به طور قابل توجهی وزن بدن، نسبت دور کمر به باسن و نسبت باسن را در افراد دارای اضافه وزن یا چاقی کاهش می دهد.

یک مطالعه در سال 2016 روی 80 زن چاق نشان داد که زنجبیل همچنین می تواند به کاهش شاخص توده بدن (BMI) و سطح انسولین خون کمک کند. سطح بالای انسولین خون با چاقی مرتبط است.

شرکت کنندگان در مطالعه دوزهای روزانه نسبتاً بالایی – 2 گرم – پودر زنجبیل را به مدت 12 هفته دریافت کردند.

توانایی زنجبیل در تأثیرگذاری بر کاهش وزن ممکن است به مکانیسم های خاصی مرتبط باشد، مانند پتانسیل آن برای کمک به افزایش تعداد کالری سوزانده شده یا کاهش التهاب.

 

4. می تواند به آرتروز کمک کند

 

استئوآرتریت (OA) یک مشکل شایع سلامتی و شامل تخریب مفاصل در بدن است که منجر به علائمی مانند درد مفاصل و سفتی می شود.

یک بررسی نشان داد که افرادی که از زنجبیل برای درمان OA خود استفاده می کردند، کاهش قابل توجهی در درد و ناتوانی مشاهده نمودند و فقط عوارض جانبی خفیف، مانند نارضایتی از طعم زنجبیل، مشاهده شد. با این حال، طعم زنجبیل، همراه با ناراحتی معده، تقریباً 22 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه را وادار به ترک آزمایش کرد.

شرکت کنندگان در مطالعه روزانه بین 500 میلی گرم (میلی گرم) تا 1 گرم زنجبیل به مدت 3 تا 12 هفته دریافت کردند. اکثر آنها مبتلا به OA زانو تشخیص داده شده بودند.

 

5. می تواند قند خون را به شدت کاهش دهد و عوامل خطر بیماری قلبی را بهبود بخشد.

 

این حوزه تحقیقاتی نسبتا جدید است، اما زنجبیل می تواند خواص ضد دیابتی قوی داشته باشد.

در یک مطالعه در سال 2015 روی 41 شرکت کننده مبتلا به دیابت نوع 2، دو گرم پودر زنجبیل در روز، قند خون ناشتا را تا 12 درصد کاهش داد.

همچنین به طور چشمگیری هموگلوبین A1c (HbA1c) را که یک نشانگر برای سطوح طولانی مدت قند خون است، بهبود بخشید. HbA1c طی یک دوره 12 هفته ای 10 درصد کاهش یافت.

همچنین کاهش 28 درصدی در نسبت آپولیپوپروتئین B/Apolipoprotein A-I و کاهش 23 درصدی در مالون دی آلدئید (MDA)، که محصول جانبی استرس اکسیداتیو است، وجود داشت. نسبت بالای ApoB/ApoA-I و سطوح بالای MDA هر دو از عوامل خطر اصلی بیماری قلبی هستند

با این حال، به خاطر داشته باشید که این فقط یک مطالعه کوچک بود. نتایج فوق العاده چشمگیر هستند، اما قبل از ارائه هر گونه توصیه ای باید در مطالعات بیشتری تأیید شوند.

یک آزمایش تا حدودی دلگرم کننده در سال 2019 به این نتیجه رسید که زنجبیل به طور قابل توجهی HbA1c را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد.

 

زنجبیل خشک

 

6. می تواند درد قاعدگی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد

 

دیسمنوره به دردی اشاره دارد که در طول چرخه قاعدگی احساس می شود. یکی از کاربردهای سنتی زنجبیل برای تسکین درد از جمله درد قاعدگی است.

در یک مطالعه در سال 2009، به 150 زن دستور داده شد که زنجبیل یا یک داروی ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAID) را برای 3 روز اول دوره قاعدگی خود مصرف کنند.

سه گروه چهار دوز روزانه پودر زنجبیل (250 میلی گرم)، مفنامیک اسید (250 میلی گرم) یا ایبوپروفن (400 میلی گرم) دریافت کردند.

زنجبیل توانست به اندازه دو NSAID درد را کاهش دهد. مطالعات جدیدتر همچنین به این نتیجه رسیده اند که زنجبیل موثرتر از دارونما هاست و به همان اندازه ی داروهایی مانند مفنامیک اسید و استامینوفن / کافئین / ایبوپروفن (نوافن) موثر است.

 

7. حاوی ماده ای است که می تواند به پیشگیری از سرطان کمک کند

 

زنجبیل به عنوان یک درمان جایگزین برای انواع مختلفی از سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است.

خواص ضد سرطانی به جینجرول نسبت داده می شود که به مقدار زیادی در زنجبیل خام یافت می شود. شکلی که به نام [6]-gingerol شناخته می‌شود، به‌ویژه قدرتمند دیده می‌شود.

در یک مطالعه 28 روزه بر روی افراد در معرض خطر طبیعی سرطان روده بزرگ، 2 گرم عصاره زنجبیل در روز به طور قابل توجهی مولکول های سیگنالینگ پیش التهابی در روده بزرگ را کاهش داد.

شواهدی وجود دارد، هرچند محدود، مبنی بر اینکه زنجبیل می تواند در برابر سایر سرطان های دستگاه گوارش مانند سرطان پانکراس و سرطان کبد موثر باشد.

همچنین ممکن است در برابر سرطان سینه و سرطان تخمدان نیز موثر باشد.

 

نوشیدنی زنجبیلی

 

8. می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند

 

استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن می تواند روند پیری را تسریع کند. اعتقاد بر این است که آنها از عوامل اصلی بیماری آلزایمر و زوال شناختی مرتبط با سن هستند.

برخی از مطالعات حیوانی نشان می دهد که آنتی اکسیدان ها و ترکیبات زیست فعال موجود در زنجبیل می توانند پاسخ های التهابی را که در مغز ایجاد می شود مهار کنند.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زنجبیل می تواند به طور مستقیم به بهبود عملکرد مغز کمک کند. در یک مطالعه در سال 2012 روی زنان میانسال سالم، دوزهای روزانه عصاره زنجبیل برای بهبود زمان واکنش و حافظه فعال نشان داده شد.

علاوه بر این، مطالعات متعدد روی حیوانات نشان می‌دهد که زنجبیل می‌تواند به محافظت در برابر کاهش مغز مرتبط با افزایش سن کمک کند.

 

9. می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند

 

جینجرول می تواند به کاهش خطر عفونت کمک کند. در واقع، عصاره زنجبیل می تواند از رشد انواع مختلف باکتری ها جلوگیری نماید.

بر اساس یک مطالعه در سال 2008، این دارو در برابر باکتری های دهان مرتبط با التهاب لثه و پریودنتیت بسیار موثر است. این هر دو بیماری التهابی لثه هستند

زنجبیل تازه می تواند در برابر ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) که یکی از علل شایع عفونت‌های تنفسی است، نیز مؤثر باشد.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال زنجبیل را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید زنجبیل ورقه شده یا زنجبیل خشک و همچنین اطلاع از قیمت زنجبیل ورقه شده یا زنجبیل خشک از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

زنجبیل ورقه شده

 

زنجبیل خشک

 

رایج ترین سوالات پیرامون زنجبیل