چرا از جو برای خوراک دام استفاده می شود؟

جو را می توان به عنوان منبع انرژی در رژیم غذایی اکثر طبقات حیوانات گنجاند. محتوای پروتئین آن با سایر غلات تفاوت چندانی ندارد. با این حال، سطح فیبر بالاتر و سطح انرژی پایین‌تری دارد و بایستی استفاده از آن در رژیم غذایی حیوانات به صورت مدیریت شده صورت پذیرد.

 

ارزش خوراک جو چقدر است؟

در اغلب گزارشات، ارزش غذایی جو اغلب به انداره 90 درصد ارزش غذایی ذرت اعلام می شود. به این معنی که اگر به ذرت مقدار انرژی خالص 100 اختصاص داده شود، ارزش انرژی خالص جو 90.3 است.

 

چه حیواناتی با جو تغذیه می شوند؟

امروزه در کشورهای غربی، جو دامی برای تغذیه حیوانات مزرعه شامل گاو، گوسفند، بز، خوک و اسب و طیور استفاده می شود. حیواناتی که اغلب آنها به عنوان خوراک انسان شناخته می شوند.

 

آیا می توان جو دامی را به عنوان غذا به دام داد؟

به عنوان یک خوراک نشخوارکنندگان با سطح پروتئین متنوع بین 6 تا 14٪ ، جو دامی برای مکمل علوفه ایده آل است، اما به متعادل کردن مواد معدنی/ویتامینی نیاز دارد.

 

بهترین غله برای تغذیه گاو چیست؟

 

تغذیه گاو با جو دامی

 

ذرت، جو و گندم دامی غلات اولیه ای هستند که برای گاوها تغذیه می شوند. جو دوسر که به دلیل محتوای فیبر بالا از ارزش انرژی پایین تری برخوردار است، از نظر اختلالات گوارشی بالقوه “ایمن ترین” دانه در نظر گرفته می شود.

 

آیا جو دامی موجب تهیه یونجه خوب می شود؟

جو دامی می تواند سیلو یا یونجه با کیفیت خوب تولید کند، اما تناژ آن می تواند کمی کمتر از جو و تریتیکاله باشد. جو را می توان در خاک هایی با زهکشی خوب استقرار داد، اما زمانی که در خاک هایی با بافت سنگین رشد می کند، عملکرد خوبی ندارد.

 

آیا جو دامی برای بز مفید است؟

غلات کامل را می توان با موفقیت به بزها داد. در سال 2002، مطالعه ای انجام شد که رژیم غذایی مکمل پروتئین جو را با رژیم غذایی بز با گوشت پلت شده مقایسه کرد. عملکرد انرژی زایی برای هر دو رژیم مشابه بود، اما استفاده از رژیم غذایی غلات کامل موجب نصف شدن هزینه ها و سودآوری می گردد.

 

آیا جو دامی برای اسب مفید است؟

 

تغذیه اسب با جو دامی

 

جوی دامی غذای خوبی برای اسب در نظر گرفته می شود، اما مطمئناً غذای کاملی نیست. برخی از اسب ها طعم جو را دوست ندارند. معمولاً هنگام پختن یا با افزودن ملاس، جو را خوش طعم تر می کنند.

 

آیا گیاه جو بعد از بریدن رشد می کند؟

به طور کلی، کسانی که جو را برای مالت سازی پرورش می دهند از تجهیزاتی استفاده می کنند که دانه را مستقیماً از محصول ایستاده برداشت می کند. اگر محصول خود را به محض عبور از دستگاه کمباین استفاده کنید، بهترین برداشت را خواهید داشت.

 

آیا می توانید جو تازه را به گاوها بدهید؟

دانه جو معمولاً به عنوان مکمل علوفه تغذیه می شود. با این حال، جایی که هدف افزایش بسیار سریع وزن است، جو را می توان برای افزایش اشتهای گاو به دام داد.

 

چرا جو دامی برای گاو مفید است؟

به طور متوسط، جوی دامی حاوی 7 تا 10 درصد پروتئین و انرژی بیشتر در مقایسه با جو دوسر است. بنابراین، اگر شش پوند جو در جیره وجود داشته باشد، باید 6.6 پوند جو دوسر را تغذیه کرد تا به همان میزان مواد مغذی به حیوان برسد.

 

جو دامی چگونه به اسب ها تغذیه می شود؟

جوی دامی یک غلات سنتی برای رژیم غذایی اسب است. جو را نباید به طور کامل تغذیه کرد، اما می توان آن را به صورت ترک خورده، نورد شده، بریده شده، بخارپز، آب پز یا میکرونیزه به حیوان داد. جو دامی پرانرژی تر از جو دوسر و فیبر بالاتری نسبت به ذرت دارد.

 

آیا جو دامی برای اسب ها قند زیادی دارد؟

از آنجایی که بیشتر جو خوراکی حاوی پوسته است، دارای محتوای فیبر نسبتاً بالا در حدود 5 تا 7 درصد است. نشاسته تقریباً 65 درصد از هسته را تشکیل می دهد. علاوه بر این، هسته تقریباً 1٪ قندهای ساده و 2٪ ساکارز دارد.

 

آیا جو و جو دو سر یکی هستند؟

 

فرق جو با جو دو سر

 

تفاوت اصلی جو و جو دو سر در این است که جو یک محصول اولیه است که به عنوان علف غلات رشد می کند، در حالی که جو دو سر یک محصول ثانویه است که از وجین کردن غلات اولیه مانند گندم و جو به دست می آید. جو و جو دوسر دو نوع غلات هستند که برای مصرف انسان و به عنوان علوفه مورد استفاده قرار می گیرند.

 

جو دامی کربوهیدرات است یا پروتئین؟

جوی دامی حاوی 41.5 گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان (170 گرم) است. جو علاوه بر فیبر زیاد، منبع عالی سلنیوم، منیزیم، منگنز، روی و مس است.

 

آیا جو دامی می تواند گاز ایجاد کند؟

جو دامی یک دانه غلات است که حاوی مقادیر زیادی فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی مانند مولیبدن، منگنز و سلنیوم است. این فیبر و گلوتن موجود در جو است که می تواند باعث نفخ و گاز شود.

 

آیا می توانید به گاوها جو دامی بدهید؟

گاوها می توانند عملکرد بسیار موثری داشته باشند، هنگامی که از غلات خشک تغذیه شوند. با کمال تعجب، تفاوت کمی بین گاوهای تغذیه شده با جو نورد خشک و گاوهایی که با ذرت نورد خشک تغذیه می‌شوند، وجود دارد.

 

آیا می توانید جو دامی را به گوساله ها بدهید؟

گندم، جو، جو دوسر، برنج، ذرت و سورگوم خوراکی هایی غنی از انرژی هستند که ارزش غذایی مشابهی دارند. آنها حاوی پروتئین کافی برای برآوردن نیازهای موجودات نیمه بالغ هستند و همگی برای تغذیه در زمان خشکسالی مناسب هستند.

 

 

مقالات مرتبط :

 

جو دامی