آیا لوبیا چیتی برای شما مفید است؟

لوبیا چیتی رایج‌ترین نوع لوبیا است که بسیار مغذی می باشد. آنها منبع عالی پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. این مواد مغذی می توانند فواید متعددی از جمله بهبود کنترل قند خون و سلامت قلب را در برداشته باشند. لوبیا چیتی همچنین سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف است و ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن کمک کند.

 

آیا لوبیا چیتی و لوبیا قرمز یکسان هستند؟

هر دو نوع لوبیا مزه‌های متفاوتی دارند و بر این اساس در دستور العمل‌های مختلفی ارائه می‌شوند. در حالی که لوبیا قرمز دارای ساختار گوشتی، متراکم و طعم کمی شیرین است، لوبیا چیتی بافت خامه ای و طعم خاکی تری دارد. با این حال، با وجود تفاوت طعم آنها، می توانید یکی را جایگزین دیگری کنید.

 

آیا نام دیگری برای لوبیا چیتی وجود دارد؟

لوبیا چیتی در غذای بسیاری از خانواده ها خصوصا خانواده‌های آمریکای شمالی یافت می‌شود و در آمریکای مرکزی و جنوبی نیز در صدر فهرست قرار دارد. لوبیا چیتی به عنوان یک لوبیای خال دار یا با نام های اسب خالدار، فریژول پینتو یا لوبیای رنگی نیز در جهان شناخته می شود.

 

لوبیا سیاه یا لوبیا چیتی، کدام یک سالم تر است؟

از دیدگاه تغذیه ای، لوبیا سیاه متراکم تر از لوبیا چیتی است. لوبیا سیاه، پروتئین و فیبر بیشتری نسبت به لوبیا چیتی دارد. لوبیا سیاه نسبت به لوبیا چیتی کربوهیدرات و نشاسته کمتری دارد.

 

چرا لوبیا چیتی گران است؟

قیمت لوبیا چیتی به دلیل برخی مشکلات کشت و سایر موارد، قدری در جهان در حال افزایش بوده و بیش از سایر لوبیاها می باشد. طرف تقاضای بازار همچنان قوی است. مکزیک با کاهش بالقوه در تولید محصول خود مواجه است و جمهوری دومینیکن حجم معمولی آنها را خریداری می کند. قیمت های بازار با توجه به همه این پویایی های بازار افزایش یافته است.

 

آیا می توانم نخود را جایگزین لوبیا چیتی کنم؟

لوبیا چیتی را می توان با بسیاری از لوبیاهای دیگر و حتی با نخود یا عدس جایگزین کرد. با این حال، اگر می‌خواهید تا حد امکان به دستور غذای خود احترام بگذارید، بهتر است از لوبیا دریایی، لوبیا شمالی یا لوبیا چشم بلبلی به عنوان جایگزین استفاده کنید.

 

خواص لوبیا چیتی

 

کدام حبوبات جزو سالم ترین ها و مغذی ترین ها هستند؟

در اینجا به 9 مورد از سالم ترین لوبیاها و حبوباتی که می توانید بخورید اشاره شده است :

1. نخود (منبع عالی فیبر و پروتئین است)

2. عدس (منبع خوبی از پروتئین گیاهی است)

3. نخود فرنگی

4. لوبیا قرمز

5. لوبیا سیاه

6. سویا

7. لوبیا چیتی

8. لوبیا دریایی

 

آیا خوردن روزانه لوبیا اشکالی ندارد؟

لوبیا منبع عالی فیبر است. این مهم است، زیرا اکثرا، روزانه 25 تا 38 گرم که برای بدن توصیه شده را دریافت نمی کنند. فیبر به منظم نگه داشتن عملکرد بدن شما کمک می کند و بدن شما را در برابر بیماری های قلبی، کلسترول بالا، فشار خون بالا و بیماری های گوارشی محافظت می کند.

 

آیا لوبیا چیتی مشابه عدس است؟

عدس از نظر کالری بسیار شبیه لوبیا چیتی است – عدس در هر 100 گرم 116 کالری و لوبیا چیتی 114 کالری دارد. البته عدس از نظر پروتئین سنگین‌تر، از نظر چربی سبک‌تر و البته از نظر میزان کربوهیدرات‌ها کاملا شبیه لوبیا چیتی است.

 

لوبیا چیتی پخته

 

آیا لوبیا کربوهیدرات بالایی دارد؟

لوبیا و حبوبات اگرچه فیبر بالایی دارند، اما حاوی مقادیر مناسبی از کربوهیدرات نیز هستند. بسته به برنامه ریزی شخصی، ممکن است بتوانید مقادیر کمی را در رژیم غذایی کم کربوهیدرات بگنجانید. مقدار رژیم کربوهیدرات بسته به محدودیت بدنی روزانه شما دارد.

 

آیا دیابتی ها می توانند لوبیا چیتی بخورند؟

لوبیا چیتی و کلا انواع لوبیا، غذایی فوق العاده برای دیابتی ها می باشند. انجمن دیابت آمریکا به افراد مبتلا به دیابت توصیه می کند که هر هفته، لوبیا خشک یا کنسرو لوبیا بدون سدیم را به چندین وعده غذایی خود اضافه کنند. لوبیا چیتی دارای شاخص گلیسمی پایینی می باشد و می تواند بهتر از بسیاری از غذاهای نشاسته ای دیگر به مدیریت سطح قند خون کمک کند.

 

آیا خوردن لوبیا چیتی برای کاهش وزن مفید است؟

لوبیا و حبوبات مکمل خوبی برای رژیم کاهش وزن شما هستند. آنها هر دو سرشار از پروتئین و فیبر هستند و به احساس سیری و در نتیجه دریافت کالری کمتر کمک می کنند.

 

آیا لوبیا چیتی سالم تر از لوبیا قرمز است؟

به گفته PubMed Health، فیبر محلول موجود در غذاهایی مانند لوبیا، هضم شما را کند می کند و ثابت شده است که کلسترول را کاهش می دهد و قلب شما را سالم نگه می دارد. لوبیا چیتی پخته شده در یک فنجان با داشتن 15.4 گرم فیبر، در مقایسه با لوبیا قرمزبا 11.3 گرم، فیبر بیشتری را ارائه می دهد.

 

 

مقالات مرتبط :

 

لوبیا چیتی