کنجاله تخم پنبه برای چیست؟

کنجاله تخم پنبه بافت خاک را بهبود می بخشد، به ساخت اسید هیومیک مورد نیاز برای رشد و سلامت گیاه کمک می کند. خاک های بسته بندی شده را سست می کند. به حفظ آب کمک کرده و همچنین از خاک در برابر فرسایش سریع محافظت می کند. همچنین به عنوان یک خوراک ارزشمند جهت تغذیه دام استفاده می شود.

 

کنجاله پنبه دانه از چه چیزی ساخته شده است؟

کنجاله پنبه دانه از دانه های پنبه آسیاب شده تهیه می شود. این کود آلی، آهسته رهش و دارای 6 تا 7 درصد نیتروژن (N)، 1 تا 2 درصد فسفر (P)، 1 درصد پتاسیم (K) و عناصر جزئی متعدد است.

 

آیا کنجاله تخم پنبه برای تغذیه گاو مفید است؟

کنجاله تخم پنبه منبع رایج پروتئین در جیره گاو گوشتی است و معمولاً ارزانتر از کنجاله سویا است. کنجاله تخم پنبه حاوی 45 درصد پروتئین بر اساس ماده خشک است و منبع عالی فسفر مکمل (1.2 درصد) است.

 

آیا می توانید پوسته پنبه دانه را به گاو نر بدهید؟

محققان عمدتاً هیچ تفاوتی در رشد تولیدمثلی گاوهای نر تغذیه شده با رژیم غذایی حاوی گوسیپول پیدا نکردند. 40 درصد در رژیم غذایی مقدار بسیار بالایی از پنبه دانه کامل است و توصیه نمی شود.

 

آیا می توانیم کنجاله تخم پنبه را به بزها و گوسفندها بدهیم؟

ارزش غذایی و ویژگی های فیزیکی پنبه دانه، کنجاله تخم پنبه و پوسته پنبه دانه آنها را به خوراکی مطلوب برای گوسفند، بز و گاو تبدیل می کند. با این حال، همه حاوی گوسیپول، یک سم طبیعی است که توسط گیاه پنبه تولید می شود.

 

آیا کنجاله تخم پنبه غذای مناسبی برای گوساله ها می باشد؟

کنجاله تخم پنبه کامل را می توان به راحتی به عنوان مکمل پروتئین و انرژی به گاو داد. این نهاده دامی توسط بسیاری از تامین کنندگان خوراک دام در سراسر جنوب شرقی آسیا و سایر مناطق تولید پنبه در ایالات متحده موجود است. همچنین مجموعه بازرگانی صدر نوین خراسان نیز محصول کنجاله تخم پنبه را با قیمت مناسب و کیفیت عالی ارائه می نماید.

 

محصول کنجاله تخم پنبه

 

آیا حیوانات می توانند پنبه بخورند؟

پنبه دانه سرشار از پروتئین است، اما برای انسان و بیشتر حیوانات سمی است. گیاهان پنبه دانه تولید می کنند، اما این دانه ها حداقل برای انسان سمی هستند. اما محصول جانبی همین پنبه دانه، ماده ای به نام کنجاله تخم پنبه است که بسیار غذای با ارزشی برای دام ها به شمار می آید.

 

آیا خوک ها دانه پنبه را می خورند؟

استفاده از کنجاله تخم پنبه در تغذیه حیوانات تک معده مانند خوک و طیور دارای محدودیت هایی است. همچنین حاوی یک عامل سمی به نام گوسیپول است. که اگر در مقادیر زیاد در خوراک دام باشد، باعث کاهش رشد و افزایش مرگ در خوکها می شود.

 

آیا کنجاله تخم پنبه محصول جانبی است؟

بله کنجاله تخم پنبه یک محصول جانبی است که پس از کوبیدن پنبه، له شدن دانه ها و استخراج روغن باقی می ماند. کنجاله باقیمانده معمولاً برای خوراک دام و در کودهای آلی استفاده می شود.

 

آیا کنجاله تخم پنبه برای کشت گوجه فرنگی مفید است؟

کنجاله تخم پنبه به عنوان یک کود طبیعی گوجه فرنگی انتخاب خوبی است که می تواند در زمان کاشت در خاک شما مخلوط شود. این ماده حاوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم به نسبت 6-2-1 است. نیتروژن آن به رشد برگ در اوایل چرخه رشد گیاه گوجه فرنگی جوان کمک می کند.

 

قیمت کنجاله تخم پنبه چقدر است؟

جهت خرید کنجاله تخم پنبه و همچنین اطلاع از قیمت کنجاله تخم پنبه از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه بازرگانی صدرنوین خراسان در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند

 

آیا کنجاله پنبه دانه محلول در آب است؟

کنجاله پنبه دانه پودری است که از دانه های پنبه پس از استخراج روغن پنبه دانه تهیه می شود. نیتروژن تقریباً 85 درصد در آب نامحلول است.

 

آیا می توانید به جوجه ها کنجاله تخم پنبه بدهید؟

تحقیقات نشان داده است که کنجاله تخم پنبه با کیفیت خوب می تواند جایگزین کنجاله سویا در جیره های جوجه های گوشتی شود، البته اگر جیره ها با سطح پروتئین کمی بالاتر فرموله شوند .

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال کنجاله تخم پنبه را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید کنجاله تخم پنبه و همچنین اطلاع از قیمت کنجاله تخم پنبه از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

کنجاله تخم پنبه (کنجاله پنبه دانه)