آیا تا به حال ماش درست کرده اید؟ کیسه ای از حبوبات کوچک و بامزه که در کابینت یا کمد خود پیدا کرده اید و به این فکر می کنید که با آنها چه کار کنید. خوش آمدی! اینجا قصد داریم شما را با چندین روش مختلف برای پخت ماش آشنا کنیم.

دستورالعمل های مختلفی برای پخت ماش در اینترنت وجود دارد و ما همه آنها را امتحان کرده ایم. اینجا ما به شما نکات کلیدی را عنوان کرده ایم :

 

آیا باید ماش را خیس کنید؟

 

نه! ماش در مقایسه با سایر لوبیاها مانند لوبیا یا نخود،سریع پخته می شود، بنابراین قبل از پختن نیازی به خیساندن آنها نیست.

البته در صورت تمایل می توانید ماش خود را خیس کنید. بسیاری از مردم سوگند یاد می کنند که لوبیا را خیس کرده، آب خیسانده را دور بریزند و سپس آنها را در آب تازه بپزند تا ترکیبات ایجاد کننده نفخ را از بین ببرند و هضم آنها را آسان تر کنند.

لطفا توجه داشته باشید که تمام زمان های پخت این مقاله برای ماش خیس نشده است.

 

آبکشی ماش

 

ما قصد داریم چند تکنیک مختلف پخت و پز را مرور کنیم، اما صرف نظر از اینکه کدام یک را انتخاب می کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماش های خود را در یک صافی قرار دهید و آنها را به خوبی آبکشی کنید. ماش ها را با انگشتان خود الک کنید و سنگ های کوچک یا هر چیز دیگری که ممکن است در میان آنها پنهان شده و نمی خواهید زیر دندانتان رفته و آن را گاز بزنید، بررسی کنید.

 

پخت ماش در آرام پز

 

شاید اغلب افراد در روزگار امروز تمایلی به آرام پخته شدن غذا نداشته باشند، زیرا می خواهند غذا سریع آماده شود، اما برای کسانی که می خواهند “شعله گاز را تنظیم و به کارهای خود برسند”، مطمئناً می توانند از آرام پز خود برای پخت ماش استفاده کنند.

درست مانند پختن ماش روی اجاق گاز، باید یک قسمت ماش را به سه قسمت آب اضافه کنید. می توانید آرام پز خود را به مدت 3 ساعت روی حرارت زیاد و برای حدود 6 ساعت در حالت کم قرار دهید.

زمان پخت از آرام پز به آرام پز متفاوت است، اما مزیت این روش این است که می توانید درب آن را بردارید و زمانی که پخت ماش به پایان رسید، آنها را آزمایش کنید.

 

پخت و پز ماش روی اجاق گاز

 

پختن ماش روی اجاق گاز ساده ترین و عمومی ترین روش است. نیازی به خیساندن از قبل ندارد و حبوبات در حدود 30 دقیقه به خوبی پخته می شوند.

 

پخت معمولی ماش

 

اجاق گاز نیز روش ترجیحی اغلب آشپزان است، زیرا می توانید حبوبات خود را در حین پختن حواستان جمع کنید و زمانی که کاملا نرم شدند از روی حرارت خارج می شوند. برای مثال، اگر با ماش سالادی درست می‌کنید، ممکن است بیشتر از زمانی که سوپ یا همبرگر گیاهی درست می‌کنید، لوبیا آل دنته بخواهید.

برای پختن ماش روی اجاق گاز، ماش ها را در قابلمه ای ریخته و روی آن را با آب فراوان بپوشانید (معمولاً به یک قسمت ماش سه قسمت آب اضافه می کنیم). در ادامه بگذارید بجوشد، سپس حرارت را کم کنید و بجوشانید تا لوبیاها نرم شوند.

 

بهترین راه برای طبخ ماش

 

اگر از ما بپرسید که بهترین روش برای طبخ سایر لوبیاها چیست، به شما خواهیم گفت که استفاده از زودپر است.

 

پخت ماش در زودپز

 

اما از آنجایی که ماش، حبوباتی سریع پز است و نیازی به خیساندن ندارند، توصیه ما به شما این است که آنها را روی اجاق گاز بپزید تا بتوانید مراحل پخت آنها را کنترل کنید تا ببینید چه زمانی کاملاً آماده شده اند.

 

نحوه نگهداری ماش

 

اگر حجم زیادی ماش را پخته اید، این را بدانید که حدود 5 روز در ظرف در بسته در یخچال قابلیت ماندگاری دارند. شما همچنین می توانید ماش را فریز کنید.

برای منجمد کردن ماش، به سادگی آنها را در کیسه های فریزر تقسیم کنید (من عاشق این کیسه های فریزر سیلیکونی قابل استفاده مجدد هستم)، هوای آن را خالی کنید، روی آنها برچسب بزنید و داخل فریزر قرار دهید. حبوبات شما حدود 3 ماه در فریزر باقی خواهد ماند.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال ماش را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید ماش و همچنین اطلاع از قیمت ماش از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

ماش

 

رایج ترین سوالات پیرامون ماش

 

10 مزیت چشمگیر ماش برای سلامتی