ماش، لوبیای سبز و کوچک از خانواده حبوبات است که از زمان های قدیم کشت می شده است.

در حالی که ماش بومی هند بود، بعداً به چین و بخش‌های مختلف آسیای جنوب شرقی گسترش یافت. این لوبیا طعم کمی شیرین دارد و به صورت تازه، به صورت جوانه یا لوبیا خشک به فروش می رسد.

ماش یک فوق العاده همه کاره است و معمولا در سالاد، سوپ و سرخ کردنی خورده می شود. آنها سرشار از مواد مغذی هستند و اعتقاد بر این است که به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کنند.

در ادامه 10 مورد از خواص و فواید ماش برای سلامتی آورده شده است :

 

1. سرشار از مواد مغذی سالم

 

ماش سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. یک فنجان (7 اونس یا 202 گرم) ماش آب پز حاوی :

• کالری: 212
• چربی: 0.8 گرم
• پروتئین: 14.2 گرم
• کربوهیدرات: 38.7 گرم
• فیبر: 15.4 گرم
• فولات(B9) : به مقدار 80 درصد از مصرف روزانه مرجع (RDI)
• منگنز: 30% RDI
• منیزیم: 24% RDI
• ویتامین B1 : مقدار 22% RDI
• فسفر: 20% RDI
• آهن: 16% RDI
• مس: 16% RDI
• پتاسیم: 15% RDI
• روی: 11% RDI
• ویتامین های B2، B3، B5، B6 و سلنیوم

ماش یکی از بهترین منابع گیاهی پروتئین است. آنها سرشار از اسیدهای آمینه ضروری مانند فنیل آلانین، لوسین، ایزولوسین، والین، لیزین، آرژنین و غیره هستند.
آمینو اسیدهای ضروری آنهایی هستند که بدن شما به تنهایی قادر به تولید آنها نیست.

از آنجایی که ماش به صورت جوانه زده نیز مصرف می شود، مهم است که توجه داشته باشید که جوانه زدن ترکیب غذایی آنها را تغییر می دهد. ماش های جوانه زده حاوی کالری کمتر و اسیدهای آمینه آزاد و آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به ماش های جوانه نزده هستند.

علاوه بر این، جوانه زدن سطح اسید فیتیک را که یک ماده ضد مغذی است، کاهش می دهد. ضد مغذی ها می توانند جذب مواد معدنی مانند روی، منیزیم و کلسیم را کاهش دهند.

 

خلاصه : ماش سرشار از ویتامین های مهم، مواد معدنی، پروتئین و فیبر است. شاید در مقایسه با برخی حبوبات کالری کمتری داشته باشد، اما آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه بیشتری دارد.

 

2. سطوح بالای آنتی اکسیدان می تواند خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد

 

ماش حاوی بسیاری از آنتی اکسیدان های سالم است، از جمله اسیدهای فنولیک، فلاونوئیدها، اسید کافئیک، اسید سینامیک و غیره. آنتی اکسیدان ها به خنثی کردن مولکول های بالقوه مضر معروف به رادیکال های آزاد کمک می کنند.

در مقادیر زیاد، رادیکال‌های آزاد می‌توانند با اجزای سلولی تعامل داشته باشند و آن را ویران کنند. این آسیب با التهاب مزمن، بیماری قلبی، سرطان و سایر بیماری ها مرتبط است.

مطالعات نشان داده اند که آنتی اکسیدان های ماش می توانند آسیب رادیکال های آزاد مرتبط با رشد سرطان در سلول های ریه و معده را خنثی کنند.

جالب اینجاست که به نظر می رسد ماش جوانه زده مشخصات آنتی اکسیدانی چشمگیرتری دارد و می تواند شش برابر بیشتر از ماش معمولی آنتی اکسیدان داشته باشد.

 

خلاصه

ماش منبع خوبی از آنتی اکسیدان است که می تواند خطر ابتلا به بیماری مزمن را کاهش دهد، بیماری هایی مانند بیماری قلبی، دیابت و برخی سرطان ها.

 

3. آنتی اکسیدان های Vitexin و Isovitexin می تواند از گرمازدگی جلوگیری کنند

 

در بسیاری از کشورهای آسیایی، سوپ ماش معمولا در روزهای گرم تابستان مصرف می شود. به این دلیل که اعتقاد بر این است که ماش دارای خواص ضد التهابی است که به محافظت در برابر گرمازدگی، دمای بالای بدن، تشنگی و موارد دیگر کمک می کند.

با این حال، برخی از کارشناسان این سوال را مطرح می کنند که آیا مصرف سوپ ماش بهتر از نوشیدن آب است، زیرا هیدراته ماندن یک عامل کلیدی در جلوگیری از گرمازدگی است. ماش همچنین حاوی آنتی اکسیدان های ویتکسین و ایزوویتکسین است.

 

خلاصه

ماش حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتکسین و ایزوویتکسین است که می تواند در برابر آسیب رادیکال های آزاد که در هنگام گرمازدگی رخ می دهد، محافظت کند.

 

4. می تواند سطح کلسترول بد LDL را کاهش دهد و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

 

کلسترول بالا، به خصوص کلسترول بد LDL، می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

جالب توجه است که تحقیقات نشان می دهد که ماش می تواند دارای خواصی باشد که می تواند کلسترول LDL را کاهش دهد.

به عنوان مثال، مطالعات حیوانی نشان داده است که آنتی اکسیدان های ماش می توانند کلسترول LDL خون را کاهش دهند و ذرات LDL را از تعامل با رادیکال های آزاد ناپایدار محافظت کنند.

علاوه بر این، بررسی 26 مطالعه نشان داد که خوردن روزانه یک وعده (حدود 130 گرم) حبوبات، مانند ماش، به طور قابل توجهی سطح کلسترول LDL خون را کاهش می دهد.

 

خلاصه

مطالعات نشان داده اند که آنتی اکسیدان های ماش می تواند کلسترول بد LDL را کاهش دهند.

 

خواص و مزایای ماش

 

5. سرشار از پتاسیم، منیزیم و فیبر است که می تواند فشار خون را کاهش دهد.

 

تخمین زده می شود که از هر 3 بزرگسال آمریکایی 1 نفر فشار خون بالا دارد. فشار خون بالا یک مشکل جدی برای سلامتی است، زیرا شما را در معرض خطر بیماری قلبی قرار می دهد (علت اصلی مرگ و میر در جهان)

ماش می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. آنها منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم و فیبر هستند. مطالعات هر یک از این مواد مغذی را با خطر کاهش قابل توجه فشار خون بالا مرتبط دانسته اند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان می دهد که مصرف بیشتر حبوبات، مانند ماش، فشار خون را در بزرگسالان مبتلا به فشار خون بالا و بدون آن کاهش می دهد.

 

خلاصه

ماش منبع خوبی از پتاسیم، منیزیم و فیبر است که با کاهش سطح فشار خون در بزرگسالان مرتبط است.

 

6. فیبر و نشاسته موجود در ماش، می تواند به سلامت گوارش کمک کند

 

ماش حاوی انواع مختلفی از مواد مغذی است که برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است. برای نمونه، آنها سرشار از فیبر هستند و 15.4 گرم در هر فنجان پخته شده (202 گرم) را فراهم می کنند.

به طور خاص، ماش حاوی نوعی فیبر محلول به نام پکتین است که می تواند با سرعت بخشیدن به حرکت غذا در روده، به منظم نگه داشتن روده شما کمک کند.

ماش نیز مانند سایر حبوبات حاوی نشاسته مقاوم است. نشاسته مقاوم مانند فیبر محلول عمل می کند، زیرا به تغذیه باکتری های سالم روده شما کمک می کند. سپس باکتری ها آن را هضم می کنند و به اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تبدیل می کنند.

 

خلاصه

ماش حاوی فیبر محلول و نشاسته مقاوم است که می تواند باعث تقویت دستگاه گوارش شود. کربوهیدرات های موجود در ماش نیز کمتر باعث ایجاد نفخ می شوند.

 

7. ترکیب مواد مغذی می تواند سطح قند خون را کاهش دهد

 

در صورت عدم درمان، قند خون بالا می تواند یک مشکل جدی برای سلامتی باشد.

این یکی از ویژگی های اصلی دیابت است و با تعدادی از بیماری های مزمن مرتبط است. به همین دلیل است که متخصصان سلامت از مردم می خواهند که قند خون خود را در محدوده سالم نگه دارند.

ماش دارای خواص متعددی است که به پایین نگه داشتن سطح قند خون کمک می کند. آنها سرشار از فیبر و پروتئین هستند که به کند کردن ترشح قند در جریان خون کمک می کند.

مطالعات دیگری همچنین نشان داده است که آنتی اکسیدان های ماش یعنی ویتکسین و ایزوویتکسین، می توانند سطح قند خون را کاهش دهند و به انسولین کمک کنند تا به طور مؤثرتری کار کند.

 

خلاصه

ماش سرشار از فیبر و پروتئین است و حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند سطح قند خون را کاهش داده و به عملکرد موثرتر انسولین کمک نماید.

 

مزایای ماش

 

8. می تواند با سرکوب گرسنگی و افزایش هورمون سیری باعث کاهش وزن شود.

 

ماش سرشار از فیبر و پروتئین است که می تواند به کاهش وزن کمک کند. مطالعات نشان داده‌اند که فیبر و پروتئین می‌توانند هورمون‌های گرسنگی مانند گرلین را سرکوب کنند.

علاوه بر این، مطالعات اضافی نشان داده‌اند که هر دو ماده مغذی می‌توانند ترشح هورمون‌هایی را تشویق کنند که به شما احساس سیری می‌دهند مانند پپتید YY، GLP-1 و کوله سیستوکینین

ماش با محدود کردن اشتهای شما، می تواند به کاهش کالری دریافتی و در نتیجه کاهش وزن شما کمک می کند.

 

خلاصه

ماش سرشار از فیبر و پروتئین است که می تواند با کاهش گرسنگی به مهار گرسنگی کمک کند.

 

9. فولات موجود در ماش می تواند از یک بارداری سالم حمایت کند

 

به زنان توصیه می شود که در دوران بارداری، غذاهای غنی از فولات مصرف کنند. فولات برای رشد و تکامل مطلوب کودک شما ضروری است.با

این حال، بیشتر زنان فولات کافی دریافت نمی کنند، که با خطر بالاتری به نام نقایص مادرزادی همراه است.

ماش 80 درصد از RDI فولات را در یک فنجان پخته شده (202 گرم) فراهم می کند. آنها همچنین سرشار از آهن، پروتئین و فیبر هستند که زنان در دوران بارداری به آنها بیشتر نیاز دارند.

با این حال، زنان باردار باید از خوردن جوانه‌های ماش خام خودداری کنند، زیرا می تواند حامل باکتری‌هایی باشند که می‌توانند باعث عفونت شوند. ماش و جوانه های پخته شده به نظر می رسد بی خطر باشند.

 

خلاصه

ماش سرشار از فولات، آهن و پروتئین است که جامعه زنان به همه آنها نیاز بالایی دارند. در دوران بارداری از مصرف جوانه های ماش خام خودداری کنید، زیرا می تواند حاوی باکتری های مضر است.

 

10. همه کاره و آسان برای اضافه کردن به رژیم غذایی شما

 

ماش خوشمزه و یک ماده غذایی همه کاره است و به راحتی به رژیم غذایی شما اضافه می شود.

آنها را می توان به جای بیشتر لوبیاهای دیگر در غذاهایی مانند کاری، سالاد و سوپ استفاده کرد. ماش طعم کمی شیرین دارد و اغلب در دسرهای آسیایی به صورت خمیر در می آید.

برای پختن آنها، به سادگی ماشها را بجوشانید تا نرم شوند – حدود 20 تا 30 دقیقه. در روش دیگر، می توان آنها را در یک زودپز به مدت تقریباً پنج دقیقه بخار پز کرد.

 

خلاصه

ماشها همه کاره هستند و به راحتی به رژیم غذایی اضافه می شوند. ماش اغلب آب پز یا بخارپز شده، در حالی که جوانه ها معمولاً به صورت خام یا پخته شده در غذاهای سرخ کردنی میل می شوند.

 

جمع بندی نهایی

ماش سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان است که می تواند فواید سلامتی داشته باشد.

در واقع، آنها می توانند از گرمازدگی محافظت کنند، به سلامت دستگاه گوارش کمک کنند، روند کاهش وزن را افزایش دهند و کلسترول بد LDL، فشار خون و سطح قند خون را کاهش دهند.

از آنجایی که ماش بسیار مفید و سالم است، فراموش نکنید که آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال ماش را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید ماش و همچنین اطلاع از قیمت ماش از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

ماش

 

رایج ترین سوالات پیرامون ماش