فلفل قرمز از خانواده فلفل ها است و یکی از تندترین فلفل های این خانواده است.

این فلفل ها به فلفل کاین و هالاپینو نیز مربوط می شوند. فلفل قرمز دارای محتوای بالایی از کپسایسین است که به افزودن ارزش غذایی آن به عنوان فلفل قرمز کمک می کند.

آنها همچنین می توانند خشک شوند تا به شکل پودر درآیند. این پودر برای چاشنی و طعم دادن به غذاهایی مانند کاری یا سایر غذاها استفاده می شود.

 

ارزش غذایی فلفل قرمز

 

مقادیر زیر ارزش غذایی یک قاشق غذاخوری فلفل قرمز را نشان می دهد:

 • کالری: 17
 • چربی: 1 گرم
 • کربوهیدرات: 3 گرم
 • منگنز: 5% RDI
 • پتاسیم: 3% از RDI
 • ریبوفلاوین: 3% RDI
 • ویتامین A: 44 درصد از RDI
 • ویتامین E: 8 درصد از RDI
 • ویتامین C: 7 درصد از RDI
 • ویتامین B6: 6 درصد از RDI
 • ویتامین K: 5% RDI
 • فیبر: 1.4 گرم
 • پروتئین: 0.6 گرم

 

فواید و خواص فلفل قرمز

فلفل قرمز یکی از ادویه‌های مورد علاقه ما ایرانی هاست که به عنوان ادویه اضافه می‌کنیم و فواید سلامتی زیادی دارد. حالا ادامه مقاله را بخوانید تا بفهمید چرا اینقدر مصرف این ادویه تند اهمیت دارد :

 

1. به درمان میگرن کمک می کند

میگرن زمانی رخ می دهد که گردش خون در سر شما منقبض گردد. بر اساس تجزیه و تحلیل منتشر شده در Alternatives to Animal Experimentation، فلفل قرمز می تواند به درمان میگرن کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که کپسایسین، ماده اصلی فلفل قرمز، ممکن است درد را در انواع خاصی از میگرن، از جمله سردردهای خوشه ای با مهار مواد P و CGRP، که هر دو ماده شیمیایی مسئول افزایش التهاب و ایجاد درد هستند، کاهش دهد.

همچنین سطح سروتونین را افزایش می دهد که به تسکین درد کمک می کند.

شما می توانید فلفل قرمز را به سوپ ها یا خورش ها اضافه کنید یا از آن به شکل مایدنی بر روی شقیقه ها برای تسکین میگرن استفاده کنید.

 

2. به افزایش متابولیسم کمک می کند

یکی از مواد فعال فلفل قرمز، کپسایسین، فعالیت متابولیک بدن را با افزایش جریان خون و تحریک ترموژنز (تولید گرما در بدن) افزایش می دهد. کپسایسین می تواند متابولیسم را تا 20 درصد تا چند ساعت پس از مصرف افزایش دهد.

مطالعات مختلف همچنین ارتباط بین فلفل قرمز با افزایش متابولیسم و ​​سرکوب گرسنگی را نشان می دهد.

اگر می خواهید وزن کم کنید یا در وهله اول از افزایش وزن خودداری کنید، به طور منظم فلفل قرمز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. با این حال، مصرف بیش از حد آن می تواند منجر به ناراحتی معده شود. (اگر این اتفاق افتاد، به سادگی مصرف خود را کاهش دهید.)

 

3. استرس را کاهش می دهد

فلفل قرمز حاوی کپسایسین است، ماده ای که به توانایی آن در مبارزه با استرس شناخته شده است. مطالعات نشان می دهد که کپسایسین می تواند به کاهش کورتیزول کمک کند. برای یک راه موثر برای کاهش استرس، کپسول فلفل قرمز است. افزودن فلفل قرمز به رژیم غذایی شما همچنین می تواند تولید سروتونین را افزایش دهد، یک انتقال دهنده عصبی مرتبط با احساس شادی و نشاط.

 

فواید فلفل قرمز

 

4. به بهبود سلامت گوارش کمک می کند

مصرف فلفل قرمز با بهبود سلامت دستگاه گوارش فرد مرتبط است. کپسایسین به افزایش تولید اسید معده و تحریک پریستالسیس کمک می کند. این اقدامات به تجزیه سریعتر غذا، بهبود هضم و جذب مواد مغذی کمک می کند. همچنین می تواند با تحریک حرکت روده به رفع یبوست کمک کند. علاوه بر این، کپسایسین موجود در فلفل قرمز برای از بین بردن زخم نیز شناخته شده است.

 

5. به کاهش درد کمک می کند

کپسایسین، یک ماده فعال در فلفل قرمز ، با کاهش یک انتقال دهنده عصبی به نام ماده P به کاهش دردهای کوتاه مدت و مزمن کمک می کند. وقتی ماده P کاهش یابد، ارسال سیگنال های درد به بدن برای مغز سخت تر می شود. در برخی موارد، کپسایسین حتی بهتر از ایبوپروفن عمل می کند، بدون هیچ گونه عوارض جانبی.

 

6. به پیشگیری از سرطان کمک می کند

یک مطالعه منتشر شده در تحقیقات ضد سرطان نشان داد که کپسایسین، یک ترکیب شیمیایی موجود در فلفل هندی است که با مهار تکثیر سلولی، از سرطان سینه جلوگیری کند.

در مطالعات مختلف، کپسایسین همچنین با القای آپوپتوز (مرگ سلول‌های سرطانی) مرتبط است که از حرکت این سلول‌ها در سراسر بدن جلوگیری می‌کند.

 

7. به کاهش درد مفاصل کمک می کند

همانطور که در بالا ذکر شد، کپسایسین با اثرات تسکین دهنده درد مرتبط است. مطالعات بیشتر نشان داده است که استفاده از پماد حاوی کپسایسین برای مفاصل دردناک، می توان درد را بهبود بخشید. کپسایسین دارای خواص ضد التهابی است که آن را به یک داروی مناسب برای آرتریت و درد مفاصل تبدیل می کند.

 

8. به پاکسازی احتقان و گرفتگی کمک می کند

از آنجایی که فلفل قرمز به عنوان یک خلط آور طبیعی عمل می کند، به طور سنتی برای درمان احتقان ناشی از سرماخوردگی و آلرژی استفاده می شود.

در واقع، یک مطالعه نشان داد که مصرف کپسول های حاوی کپسایسین (ماده اصلی فلفل قرمز) به اندازه داروهای ضداحتقان بدون نسخه موثر است. این مطالعه همچنین نشان داد که این آزنمایش بر روی افراد مصرف کننده فلفل قرمز، نسبت به افرادی که دارونما مصرف می کردند، تاثیرات بهتری را نمایش می دهد.

 

خواص فلفل قرمز

 

9. به محافظت از قلب کمک می کند

تحقیقات نشان داده است که فلفل قرمز می تواند از تولید ترومبوکسان B2، آنزیمی که با التهاب و لخته شدن خون مرتبط است، جلوگیری کند. این می تواند به ویژه برای کسانی که بیماری قلبی یا سکته مغزی دارند، مفید باشد. کپسایسین موجود در فلفل قرمز همچنین می‌تواند از رسوب کلسترول در شریان‌ها جلوگیری کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش دهد.

 

10. به گردش خون کمک می کند

فلفل قرمز ممکن است به عنوان یک محرک گردش خون عمل کند. رگ‌های خونی را گشاد می‌کند، به این معنی که قلب شما مجبور نیست به سختی کار کند تا خون در بدن شما جریان یابد. این می تواند به کاهش فشار خون و محافظت در برابر بیماری های قلبی عروقی کمک کند.

اگر برای فشار خون بالا دارو مصرف می‌کنید، قبل از اینکه فلفل قرمز را در رژیم غذایی خود بگنجانید، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است با برخی داروها واکنش نشان دهد و عوارض جانبی ایجاد کند. همچنین اگر فشار خون پایین دارید یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید، باید از مصرف فلفل قرمز اجتناب کنید. همیشه قبل از شروع هر رژیم مکمل گیاهی جدید با پزشک خود مشورت کنید.

 

11. انرژی را افزایش می دهد

در حالی که برخی از مردم برای تقویت انرژی عصرانه خود به قهوه یا یک نوشیدنی انرژی زا کافئین دار روی می آورند، فلفل قرمز به دلیل داشتن یک ترکیب طبیعی شناخته شده است. نشان داده شده است که کپسایسین موجود در فلفل کاین، جریان خون را در سراسر بدن شما بهبود می بخشد که می تواند منجر به رساندن اکسیژن و مواد مغذی بیشتر به مغز و عضلات شود.

 

12. مزایای ضد پیری ارائه می دهد

تحقیقات نشان داده است که فلفل قرمز می تواند خواص ضد پیری قابل توجهی داشته باشد. مطالعه‌ای در سال 2004 در بیوشیمی سلولی نشان داد که کپسایسین، یک ماده فعال در فلفل هندی، تولید میتوکندری را تا 50 درصد افزایش می‌دهد. اگر می خواهید برخی از علائم پیری را معکوس کنید، به طور منظم و البته استاندارد فلفل قرمز مصرف کنید.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال فلفل قرمز را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید فلفل قرمز و همچنین اطلاع از قیمت فلفل قرمز از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

فلفل قرمز

 

رایج ترین سوالات پیرامون فلفل قرمز