هل ادویه ای با طعمی تند و کمی شیرین است که برخی افراد آن را با نعناع مقایسه می کنند.

منشا آن در هند است، اما امروزه در سراسر جهان در دسترس است و در دستور العمل های شیرین و شور استفاده می شود. تصور می شود که دانه ها، روغن ها و عصاره های هل دارای خواص دارویی چشمگیر بوده و قرن ها در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

در اینجا 9 مورد از خواص هل برای سلامتی با پشتوانه تحقیقات علمی آورده شده است :

 

1) خواص آنتی اکسیدانی آن می تواند فشار خون را کاهش دهد.

هل می تواند برای افرادی که فشار خون بالا دارند مفید باشد.

در یک مطالعه، محققان روزانه سه گرم پودر هل را به 20 بزرگسالی که به تازگی تشخیص داده شده بودند فشار خون بالا دارند، دادند. پس از 12 هفته، سطح فشار خون این افراد به طور قابل توجهی به محدوده طبیعی کاهش یافت.

نتایج امیدوارکننده این مطالعه می تواند مربوط به سطوح بالای آنتی اکسیدان ها در هل باشد. در واقع، وضعیت آنتی اکسیدانی شرکت کنندگان تا پایان مطالعه 90 درصد افزایش یافته بود. آنتی اکسیدان ها با کاهش فشار خون مرتبط هستند.

نشان داده شده است که عصاره هل باعث افزایش ادرار و کاهش فشار خون در موش صحرایی می شود.

 

خلاصه: هل می تواند به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ادرارآوری که دارد، به کاهش فشار خون کمک کند.

 

2) می تواند حاوی ترکیبات ضد سرطان باشد.

ترکیبات موجود در هل می تواند به مبارزه با سلول های سرطانی کمک کند. مطالعات روی موش‌ها نشان داده است که پودر هل می‌تواند فعالیت آنزیم‌های خاصی را که به مبارزه با سرطان کمک می‌کنند، افزایش دهد.

این ادویه همچنین می تواند توانایی سلول های کشنده طبیعی را برای حمله به تومورها افزایش دهد.

 

هل ضد سرطان

 

تحقیقات روی سلول های سرطانی انسان و هل نتایج مشابهی را نشان می دهد. یک مطالعه نشان داد که ترکیب خاصی در ادویه از تکثیر سلول های سرطانی دهان در لوله های آزمایش جلوگیری می کند.

اگرچه نتایج امیدوارکننده است، اما این مطالعات فقط بر روی موش ها یا در لوله های آزمایش انجام شده است. قبل از اینکه بتوان ادعاهای قوی تری کرد، به تحقیقات انسانی نیاز است.

 

خلاصه : برخی از ترکیبات موجود در هل می تواند با سرطان مبارزه کرده و رشد تومورها را در موش ها و لوله های آزمایش متوقف کند. برای تأیید اینکه آیا این نتایج در مورد انسان نیز صدق می کند، به تحقیقات انسانی نیاز است.

 

3) به لطف اثرات ضد التهابی می تواند از بیماری های مزمن محافظت کند

هل سرشار از ترکیباتی است که می تواند با التهاب مبارزه کند.

التهاب زمانی رخ می دهد که بدن شما در معرض مواد خارجی قرار گیرد. التهاب حاد ضروری و مفید است، اما التهاب طولانی مدت، می تواند منجر به بیماری های مزمن شود.

آنتی اکسیدان هایی که به وفور در هل یافت می شوند، از سلول ها در برابر آسیب محافظت می کنند و از بروز التهاب جلوگیری می کنند.

 

خلاصه : ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در هل می تواند به محافظت از سلول ها در برابر آسیب و کاهش سرعت و جلوگیری از التهاب در بدن شما کمک کند.

 

4) می تواند به مشکلات گوارشی از جمله زخم معده کمک کند

هزاران سال است که هل برای کمک به هضم غذا استفاده می شود. هل اغلب برای تسکین ناراحتی، حالت تهوع و استفراغ با سایر ادویه های دارویی مخلوط می شود.

مهمترین خاصیت هل برای رفع مشکلات معده، توانایی احتمالی آن در التیام زخم است.

در یک مطالعه، موش‌ها قبل از قرار گرفتن در معرض دوزهای بالای آسپرین برای ایجاد زخم معده، با عصاره هل، زردچوبه و برگ سبز در آب داغ تغذیه شدند. در این موش‌ها در مقایسه با موش‌هایی که فقط آسپرین دریافت می‌کردند، زخم‌های کمتری ایجاد شد.

 

خلاصه : هل می تواند از مشکلات گوارشی جلوگیری کند و نشان داده شده است که تعداد و اندازه زخم معده را در موش‌ها کاهش می‌دهد.

 

5) می تواند بوی بد دهان را درمان کرده و از ایجاد حفره جلوگیری کند

استفاده از هل برای درمان بوی بد دهان و بهبود سلامت دهان یک درمان قدیمی است. در برخی از فرهنگ ها، معمول است که نفس خود را با خوردن غلاف هل بعد از غذا تازه کنید.

 

چای هل

 

دلیل اینکه هل می‌تواند منجر به نفس تازه شود، می تواند به توانایی آن در مبارزه با باکتری‌های رایج دهان مربوط باشد. یک مطالعه نشان داد که عصاره هل در مبارزه با پنج باکتری که می توانند باعث ایجاد حفره های دندانی شوند، موثر است.

 

خلاصه : هل اغلب برای درمان بوی بد دهان استفاده می شود و جزء برخی از آدامس ها است. این به این دلیل است که هل می تواند بتواند باکتری های رایج دهان را از بین ببرد و از ایجاد حفره جلوگیری کند.

 

6) می تواند اثرات ضد باکتریایی داشته باشد و عفونت ها را درمان کند

هل همچنین دارای اثرات ضد باکتریایی در خارج از دهان است و می تواند عفونت ها را درمان کند.

تحقیقات نشان می‌دهد که عصاره‌ها و اسانس‌های هل دارای ترکیباتی هستند که با چندین سویه رایج باکتری‌ها مبارزه می‌کنند.

یک مطالعه در لوله آزمایش تأثیر این عصاره ها را بر روی گونه های مقاوم به دارو و مخمری که می تواند باعث عفونت قارچی شود، بررسی کرد. عصاره ها توانستند رشد برخی از سویه ها را به میزان 0.39-0.59 مهار کنند.

تحقیقات اضافی در لوله آزمایش نشان داد که اسانس‌ها و عصاره‌های هل به همان اندازه و گاهی اوقات مؤثرتر از داروهای استاندارد در برابر باکتری E. coli و Staphylococcus هستند، باکتری‌هایی که می‌توانند مسمومیت غذایی ایجاد کنند.

 

خلاصه : اسانس‌ها و عصاره‌های هل می تواند در برابر انواع باکتری‌هایی که به عفونت‌های قارچی، مسمومیت غذایی و مشکلات معده کمک می‌کنند، مؤثر باشد. با این حال، تحقیقات فقط در لوله های آزمایش و نه در انسان انجام شده است.

 

7) می تواند تنفس و استفاده از اکسیژن را بهبود بخشد

ترکیبات موجود در هل می تواند به افزایش جریان هوا به ریه ها و بهبود تنفس کمک کند.

هنگامی که هل در رایحه درمانی استفاده می شود، می تواند بوی نشاط آوری ایجاد کند که توانایی بدن شما را برای استفاده از اکسیژن در طول ورزش افزایش می دهد.

در یک مطالعه، از گروهی از شرکت کنندگان خواسته شد تا قبل از راه رفتن روی تردمیل به مدت 15 دقیقه، اسانس هل را به مدت یک دقیقه استنشاق کنند. این گروه در مقایسه با دیگران ل به طور قابل توجهی جذب اکسیژن بیشتری داشتند.

راه دیگری که هل می‌تواند تنفس و استفاده از اکسیژن را بهبود بخشد، شل کردن راه هوایی تنفس است. این می تواند به ویژه برای درمان آسم مفید باشد.

 

خلاصه : هل می تواند با تحریک جذب بهتر اکسیژن و آرام کردن عبور هوا به ریه ها در انسان و حیوانات، تنفس را بهبود بخشد.

 

8) می تواند سطح قند خون را کاهش دهد.

هنگامی که هل به صورت پودر مصرف شود، می تواند قند خون را کاهش دهد.

یک مطالعه نشان داد که تغذیه موش‌ها با رژیم غذایی پرچرب و کربوهیدرات بالا (HFHC) باعث می‌شود که سطح قند خون آنها برای مدت طولانی‌تری نسبت به زمانی که با یک رژیم غذایی معمولی تغذیه می‌شدند، بالا بماند.

 

کنترل قند خون با هل

 

مطالعه SUMMARYA بر روی موش‌ها نشان می‌دهد که هل می تواند به کاهش سطح قند خون بالا کمک کند، هرچند مطالعات انسانی با کیفیت بیشتری مورد نیاز است.

 

خلاصه : مطالعه‌ای روی موش‌ها نشان می‌دهد که هل می تواند به کاهش سطح قند خون بالا کمک کند، اما مطالعات انسانی با کیفیت بیشتری مورد نیاز است.

 

9) سایر فواید بالقوه هل برای سلامتی

علاوه بر مزایای سلامتی ذکر شده، هل می تواند از جهات دیگری نیز برای سلامتی شما مفید باشد. مطالعات روی موش ها نشان داده است که سطوح بالای آنتی اکسیدان موجود در ادویه می تواند از بزرگ شدن کبد، اضطراب و حتی کاهش وزن جلوگیری کند:

  • محافظت از کبد: عصاره هل می تواند سطح آنزیم های کبدی، تری گلیسیرید و کلسترول بالا را کاهش دهد. آنها همچنین می تواند از بزرگ شدن کبد و افزایش وزن کبد جلوگیری کنند که خطر ابتلا به بیماری کبد چرب را کاهش می دهد.
  • اضطراب: یک مطالعه بر روی موش ها نشان می دهد که عصاره هل می تواند از رفتارهای اضطرابی جلوگیری کند. این می تواند به این دلیل باشد که سطوح پایین آنتی اکسیدان ها در خون، با ایجاد اضطراب و سایر اختلالات خلقی مرتبط است.
  • کاهش وزن: یک مطالعه روی 80 زن دارای اضافه وزن و چاق پیش دیابتی نشان داد که بین هل و کاهش اندکی دور کمر ارتباط وجود دارد.

 

خلاصه : تعداد محدودی از مطالعات نشان می دهد که مکمل های هل می توانمد دور کمر را کاهش دهند و از رفتارهای اضطرابی و کبد چرب جلوگیری کنند. دلایل پشت این اثرات نامشخص است، اما می تواند به محتوای آنتی اکسیدانی بالای این ادویه مربوط باشد.

 

جمع بندی

هل یک داروی باستانی است که می تواند خواص دارویی زیادی داشته باشد. می تواند فشار خون را کاهش دهد، تنفس را بهبود بخشد و به کاهش وزن کمک کند.

علاوه بر این، مطالعات حیوانی نشان می دهد که هل می تواند به مبارزه با تومورها، بهبود اضطراب، مبارزه با باکتری ها و محافظت از کبد شما کمک کند، اگرچه شواهد در این موارد کمتر قوی است.

افزودن هل به آشپزی شما می تواند راهی ایمن و موثر برای بهبود سلامت شما باشد. عصاره ها و مکمل های هل نیز می تواند فوایدی داشته باشند، اما باید با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف شوند.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال هل را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید هل و همچنین اطلاع از قیمت هل از طریق صفحه ارتباط با ما با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

مقالات مرتبط :

 

رایج ترین سوالات پیرامون هل

 

هل سبز