ماسور دال یا همان دال عدس نام هندی عدس قرمز لپه شده است که به دلیل استفاده بسیار مردم هندوستان از این عدس، در تمام دنیا با نام دال عدس شناخته می شود. در واقع در زبان هندی به حبوبات دولپه ای که دو نیم شده اند، اصطلاحا دال میگویند .

اگر دوست دارید تفاوت این عدس را با گونه ی دیگر آن یعنی عدس سبز بدانید، باید گفت که عدس قرمز در واقع همان عدس سبز است که پس از کندن پوست رویی ان بدست می آید. رنگ آن در ابتدا قرمز و هرچه از زمان برداشت و تولید آن بیشتر بگذرد کمرنگ تر می شود. از ویژگی های بسیار خوب عدس قرمز لپه شده، مدت زمان کم لازم برای پخت می باشد، اما لازم است بدانید که دال عدس ویژگی های بسیار زیاد دیگری نیز دارد که موجب می شود استفاده از آن در رژیم غذایی روزانه بر هر خانواده ای واجب شود.

یکی از نکات مهم که باید پاسخ داده شود، این می باشد که دلیل دو نیم یا لپه کردن عدس قرمز چیست؟

عدس های قرمز لپه شده یا دال عدس قرمز(در واقع یک رنگ نارنجی روشن هستند) از دو جنبه مهم با انواع دیگر متفاوت هستند. آنها به زمان پخت بسیار کمتری (کمتر از ده دقیقه) نیاز دارند و پس از پخته شدن نرم تر شده و لعاب بیشتری داده و لذا طعم بهتری به غذا می دهند.

میزان مواد مغذی موجود در هر 100 گرم عدس قرمز لپه شده به صورت زیر می باشد :

358 واحد (کیلو کالری) کالری

 حدود 0.1 گرم چربی اشباع شده

23.91 گرم پروتئین

48 میلی گرم کلسیم

7.39 میلی گرم آهن

 2 میلی گرم سدیم

294 میلی گرم فسفر

 369 میلی گرم پتاسیم

63.10 گرم کربوهیدرات که دارای 8 گرم فیبر و 1.8 گرم قند است

فواید عدس قرمز لپه شده (یا دال عدس)

در ابتدا باید بگوییم که عدس قرمز لپه شده دارای میزان فیبر بسیار زیادی می باشد که همین امر سبب می شود تا یکی از بهترین گزینه ها برای کاهش وزن باشد ، علاوه بر این در درمان یبوست و کمک به بیماری های روده و معده نیز می توان از این میزان بسیار فیبر بهره جست، چرا که مصرف عدس قرمز لپه شده یا دال عدس سبب تسریع عمل گوارش در بدن می شود.

همین میزان فیبر بالا می تواند میزان نوسانات گلوکز را تنظیم کرده و موجب کاهش قند خون و ایجاد تعادل در قند خون شود.

به طور کلی حبوبات سرشار از اسید فولیک و آنتی اکسیدان ها هستند که باعث کاهش ریسک ابتلا به انواع سرطان می گردد. علاوه بر انتی اکسیدان ها به دلیل وجود مقادیر بالای فیبر در دال عدس یا عدس قرمز عمل گوارش به شدت تسریع میشود و همین امر سبب می شود میزان ترشح صفرا نیز کاهش  یابد و در نتیجه از ابتلا به سرطان روده و معده جلوگیری شود.

در ابتدای مقاله گفتیم که در دال عدس یا عدس قرمز لپه شده حدود 48 میلی گرم کلسیم در هر صد گرم می باشد، بنابر این مصرف آن از بهترین تقویت کننده های استخوان و قوای جسمی می باشد. جای گذاری دال عدس یا عدس قرمز لپه شده در رژیم روزانه ی غذایی می تواند استحکام بخش خوبی برای استخوان های کودکان و زنان باردار باشد.

این ها ، تنها تعداد اندکی از فواید و خواص عدس قرمز لپه شده یا دال عدس قرمز بود که در این مقاله ذکر کردیم، فواید دیگری چون تقویت کننده و شاداب کننده پوست و مو ، حفظ و تقویت بینایی، از دیگر خواص این ماده غذایی با ارزش است.