تاریخچه عدس سبز درشت به 7000 تا 8000 سال قبل از میلاد برمی گردد، در جنوب غربی آسیا در زمین های حاصلخیزی که اکنون با رودخانه سند هم مرز است. این ماده غذایی از آنجا در سراسر خاورمیانه و شمال شرق آفریقا، سپس به هند و اروپای شرقی گسترش یافت.

این نوع عدس چربی کم و پروتئین و فیبر بالایی داشته و طعمی ملایم و اغلب خاکی دارد و اگر با طعم دهنده های قوی طبخ شود، بهتر است. همیشه قبل از پختن عدس را بشویید. برخلاف لوبیا و نخود خشک، نیازی به خیس کردن آنها نیست. اگر عدس با نمک یا سایر ادویه جات ترکیب شود، آهسته‌تر پخته می‌شود اما طعم به مراتب بهتری را ارائه می کند، پس این موارد را همیشه اضافه کنید.

در آلمان، عدس سبز درشت به دلیل اندازه بزرگتر به عدس بشقاب معروف است. امروزه از عدس سبز درشت ایرانی نسبت به انواع دیگر آن استقبال بیشتری شده است، چرا که شکل ظاهری و طعم بهتری را به غذا می دهد.

یکی از روش های تقسیم بندی انواع عدس، تقسیم بندی بر اساس رنگ است. عدس را از این حیث می توان به انواع عدس سبز، عدس قهوه ای، عدس قرمز(شامل معمولی و لپه شده) و عدس زرد تقسیم کرد.

عدس سبز را از نظر اندازه می توان در سه سایز متفاوت شامل درشت، متوسط و ریز دسته بندی کرد. در اصطلاحات بین المللی به عدس سبز درشت که ابعادی تقریبا 7 میلی متری دارند، Laird Type گفته می شود.

عدس سبز درشت یکی از حبوبات دلچسب است که پس از پخت به خوبی شکل خود را حفظ می کند. این عدس وقتی پخته می‌شود به رنگ قهوه‌ای تیره درآمده بنابراین اگر رنگ سبز آن از ظرف شما ناپدید شد، تعجب نکنید. عدس سبز بزرگ منبع عالی پروتئین، آهن و کربوهیدرات با گلیسمی پایین به دلیل محتوای فیبر بالایی است.

عدس سبز درشت 6 تا 7 میلی متر قطر، دارای پوشش دانه سبز و لپه های زرد بوده و هر 1000 دانه آن دارای وزنی در محدوده اندازه 60 تا 70 گرم می باشد.

 

پخت عدس سبز درشت

عدس سبز درشت در 35 الی 45 دقیقه پخته می شود. آنها پس از پختن نیز شکل خود را حفظ می کنند، بنابراین برای سالاد، خورش و سوپ که نیاز به حرارت دادن مجدد دارند، عالی هستند.

عدس سبز درشت بعد از پختن به رنگ قهوه ای تیره در می آید، پس انتظار نداشته باشید که در بشقاب خود رنگی سبز داشته باشید. آنها همچنین برای کنسرو کردن بسیار عالی هستند.

 

ارزش غذایی عدس سبز درشت

– نصف فنجان (100 گرم، 3.5 اونس) عدس سبز درشت موارد زیر را فراهم می کند :

350 کالری

چربی : 1 گرم

سدیم : 5 میلی گرم

کربوهیدرات ها : 57 گرم (که 31 گرم آن فیبر و 2 گرم قند است)

پروتئین : 28 گرم

(عدس سبز بدون کلسترول است)

 

– نصف فنجان (100 گرم، 3.5 اونس) عدس سبز درشت ، درصدهای RDA (مقدار مصرف روزانه‌ی توصیه شده ماده در رژیم غذایی) زیر را فراهم می کند:

چربی : 2 درصد

کربوهیدرات : 19 درصد

فیبر : 24 درصد

ویتامین سی(C) : 8 درصد

کلسیم : 6 درصد

آهن : 60 درصد

(عدس سبز درشت، منبع خوبی از پروتئین، فیبر، کربوهیدرات و آهن است.)

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال عدس سبز درشت را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید عدس سبز درشت باکیفیت و یا اطلاع از قیمت عدس سبز درشت از طریق صفحه “ارتباط با ما” با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.