دال عدس(به زبان هندی ماسور دال) نام رایج عدس قرمز ، دانه هایی کوچکتر از عدس معمولی(سبز) دارد و به رنگ قرمز می باشد، و البته همین رنگ قرمز باعث شده است این عدس طعمی شبیه گوجه فرنگی داشته باشد. خوشبختانه این گیاه در تمامی نواحی آب و  هوایی قابل کشت می باشد و به خاطر فوایدش محبوبیت بسیاری دارد.

 طبع دانه های دال عدس یا همان عدس قرمز گرم و خشک است و به همین دلیل می تواند یکی از اجزای اصلی رژیم تغذیه ای کودکان باشد. امروزه که متاسفانه مصرف غذاهای گوشتی بسیار بیشتر از غذاهای گیاهی ست ، گیاهخواران در تلاشند که بسیاری از حبوبات فراموش شده همچون عدس قرمز( دال عدس ) را وارد رژیم های غذایی افراد کنند. در واقع می توان گفت دلیل عدم استفاده اکثریت مردم از عدس قرمز عدم آگاهی از خواص بسیار زیاد آن است. البته خوشبختانه در ایران در بسیاری از غذاها و سالاد ها از عدس قرمز استفاده می شود.

خواص عدس قرمز

عدس قرمز به دلیل وجود مقادیر بسیار آنتی اکسیدان ها خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌د‌هد. به علاوه عدس قرمز به دلیل دارا بودن می زان بسیار پروتئین و مواد معدنی می تواند به بهبود عملکرد دستگاه های بدن مثل قلب و کلیه کمک‌های فراوانی داشته باشد.فیبر موجود در عدس قرمز موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش شده و عملیات هضم بسیار بهتر صورت میگیرد، میزان قند خون را تعدیل و نوسانات گلوکز خون را کاملا تثبیت می کند.

عدس قرمز کلسترول ندارد و می تواند یکی از مواد بدون چربی برای افرادی که مراقب وزنشان هستند(مانند ورزشکارها) و در رژیم های چربی ممنوع، باشد. خوشبختانه میزان قند موجود در عدس قرمز 1.8 می باشد که می توانددلیل دیگری برای استفاده از دال عدس در رژیم های غذای باشد.

لازم است بدانید هر گرم عدس قرمز حاوی 9 گرم پروتئین است که حدود دو درصد نیاز روزانه شما به  ویتامین ث 18 در صد آهن، 1 درصد کلسیم و 10 درصد ویتامین ب6 و 9 درصد منیزیوم را تامین می‌کند.

علاوه بر اینها تحقیقات نشان داده است که مقادیر قابل توجهی از ویتامین A، ویتامین ث ، ویتامین E و آنتی اکسیدان می باشد. به همین دلیل است که خوردن عدس قرمز برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار پیشنهاد می‌شود.

در نهایت باید گفت که در اصل عدس قرمز جزء گیاهان بومی هندوستان است، و عموما در کشورهای جنوب آسیا یافت می‌شود. این گیاه(عدس قرمز) یکی از مواد غذایی مهم در آشپزی هندی به شمار می‌رود و از آن عمدتا در تهیه‌ی خوراک حبوبات و کاری‌ها استفاده می‌شود. در برخی نواحی هندوستان، عدس قرمز برای تهیه‌ی نان نیز به کار می‌رود. عدس قرمز دارای ظاهری کاملا مشخص است و هنگام خرید مواد غذایی در فروشگاه نباید به آسانی از کنارش بگذرید. امروزه،‌ این نوع عدس را می‌توان به راحتی در تمام نقاط دنیا پیدا کرد.