ماش

ماش یکی از حبوبات از گروه باقلائیان است که در واقع گیاهی بومی هندوستان است. این گیاه دارای دانه هایی دو لپه ایی می باشد و دارای غلافی مانند گیاه لوبیا، البته به رنگ سبز و سیاه است.ماش در واقع گیاهی علف مانند است و ارتفاع ساقه های آن به حدود 70 سانتیمتر نیز می رسد. بوته ی این گیاه یکساله و ظاهری پیچک مانند دارد .ساقه های گیاه ماش راست و طریف و کرک دار است و به رنگ سبز روشن می باشد.در زمان گلدهی گیاه ماش شکوفه هایی به رنگ لیمویی می دهد و حدود 2 تا 3 هفته بعد از شکوفه های کم کم بتدیل به غلاق های کشیده ی ماش میشود. مواد قندی موجود در گل های کوچک ماش معمولا موجب جذب زنبورهای عسل به روشگاه این گیاه می شود و به دلیل بوی تند علف تازه موجب جذب دام ها به مزارع ماش میشود.

در هر بوته ماش حدودا 3 تا 5 غلاف و در هر غلاف حداکثر 20 تا 25 دانه کوچک سبز رنگ یا طلایی یا قهوه ای وجود دارد.

امروزه به دلیل کشف ارزش غذایی بسیار بالای ماش از آن در رژیم های غذایی به وفور استفاده می شود.

خواص و فواید ماش

پیش از هر چیزی باید بدانیم که میزان مواد مغذی در هر 100 گرم ماش به طور میانگین به چه اندازه می باشد؟! تا پس ا آن با توجه به ویتامین ها و مواد معدنی موجود در ماش کاربردهای آن در زندگی روزانه را نیز نام ببریم.

در هر صد گرم ماش به طور خالص حدود 62.62 گرم کربوهیدرات ،که نشان دهنده انرژی ذخیره شده در یک ماده غذایی می باشد، وجود دارد.

به دلیل وجود حدود 63 گرم کربوهیدرات باید انتظار وجود قند در هر  دانه ماش را نیز داشت، به طور میانگین در هر صد گرم ماش حدود 6.6 گرم قند وجود دارد.( به دلیل وجود همین میزان قند است که بسیاری از گونه های زنبور ها به سراغ شکوفه های ماش می آیند)

حدود 16.3 گرم فیبر ( الیاف خوراکی که موجب تسهیل روند هضم مواد غذایی می گردند) در میزان ذکر شده از ماش وجود داد.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در هر 100 گرم ماش به شرح زیر می باشد:

ویتامین ب1 0.621 میلی گرم

ویتامین ب3 یا نیاسین 2.251 میلی گرم

ویتامین ب6 0.382 میلی گرم

اسید فولیک یا .یتامین ب9 625 میکروگرم

ویتامین ث 4.8 میلی گرم

ویتامین E  0.51 میلی گرم

ویتامین K 9 میکرو گرم

کلسیم 132 میلی گرم

آهن 6.74 میلی گرم

منیزیم 189 میلی گرم

فسفر 3677 میلی گرم

پتاسیم 1246 میلی گرم

دانه های ماش ، قرص های کاهش کلسترول خون هستند. فشار خون را تنظیم می کنند و باعث کاهش تحرک عروق خونی می شوند. ماش به دلیل وجود مقادیر بسیاری آنتی اکسیدان سبب جلوگیری از ابتلا و گسترش سرطان می شود.

با افزایش انسولین و کاهش سطح تری گلیسیرید، ماش باعث جلوگیری و کاهش دیابت نوع دوم می گردد.

به دلیل وجود منابع پروتئین گیاهی در ماش از آن به عنوان ماده ای ضدالتهاب و کاهنده اثرات فشارخونی ، یاد می گردد.

استفاده از ماش در رژیم روزانه غذایی می تواند نیاز بدن به ویتامین ها و مواد معدنی را کاملا تامین نماید. پزشکان و متخصصان تغذیه نیز مصرف ماش را در غذاهای پختی ، به صورت آش ، سوپ و سالاد ها بسیار توصیه می کنند.