نخود فرنگی زرد، یک دانه زرد رنگ کوچک و گرد است که در غلاف گیاه خود رشد می کند. نخود فرنگی زرد کامل (Pisum sativum) بخشی از خانواده حبوبات است. این نخودهای زرد کامل، حدود 1/4 اینچ عرض و رنگ زرد کم رنگ تا بژ دارند. آنها طعم ملایم و کمی شیرین و بافت نرم و دانه ای دارند.

نخود فرنگی زرد به ندرت یافت می شود، طعم عالی و بافت سفت دارد و به خصوص برای دریافت کالری مورد نیاز بدن مناسب است.

آنها یک محصول سالانه و مربوط به فصل خنک هستند که در بسیاری از نقاط جهان رشد می کنند. اگرچه نخود فرنگی از نظر فنی یک میوه است، اما در دنیای آشپزی یک سبزی محسوب می شود.

تاریخچه نخود فرنگی به حداقل 5000 سال قبل می رسد. دانشمندان بر این باورند که آنها از جنوب غربی آسیا، شاید در شمال غربی هند، پاکستان، افغانستان یا مناطق مجاور سرچشمه گرفته اند. با این حال، آنها خیلی سریع به منطقه مدیترانه، سپس در سراسر اروپا و به زودی به دنیای جدید گسترش یافتند.

نخود فرنگی معمولی که امروزه می شناسیم در انگلستان توسعه یافته است، اما کانادا در حال حاضر بزرگترین صادرکننده نخود فرنگی در جهان است. همراه با لوبیا و عدس، نخود فرنگی به دلیل چگالی مواد مغذی، تطبیق پذیری و طبیعت خوب اقتصادی، بخش مهمی از رژیم غذایی در خاورمیانه، شمال آفریقا و اروپا را تشکیل می دهد.

 

موارد استفاده نخود فرنگی زرد

استفاده از آن برای سوپ‌ها، خورش‌ها و کاری عالی است، زیرا دانه های آن در حین پخت و پز تجزیه می‌شوند و اثر غلیظ کنندگی دارند. در واقع نخود فرنگی زرد وقتی کاملاً پخته می‌شود، شکل فیزیکی خود را از دست داده و به خورش‌ها، سوپ‌ها و کاری قوام می‌دهد.

در مقایسه با نخود باغی که به صورت تازه برداشت می‌شود و مردم برای مصرف تازه آن استفاده می‌کنند، نخود فرنگی زرد یک نخود خشک است که در زمان بلوغ برداشت می‌شود و امکان نگهداری آن را برای مدت طولانی فراهم می‌کند.

نخود فرنگی را بر اساس زمانی که برداشت می شود (به رنگ زرد یا سبز) بسته به عادات غذایی مصرف می کنند. علاوه بر آن، از آن برای خوراک دام ممتاز نیز استفاده می شود و به شبه قاره هند صادر می شود، جایی که نخود یک غذای اصلی است.

 

آیا پروتئین نخود فرنگی زرد ارگانیک است؟

پروتئین نخود فرنگی زرد ارگانیک نیست، اما با استانداردهای ارگانیک سازگار است، به این معنی که در اروپا، می توان آن را در بخش غیر ارگانیک 5 درصد مجاز ،در محصولات ارگانیک گنجاند. برای ایالات متحده، درصد مجاز بستگی به برچسب نهایی محصول دارد.

 

جدول ارزش غذایی نخود فرنگی زرد

نخود فرنگی زرد منبعی غنی از ویتامین‌های A، B و C، فیبر، پروتئین و پتاسیم و از طرفی حاوی مواد مغذی بسیار ارزشمندی می باشد. در جدول زیر ارزش و میزان مواد مغذی موجود در نخود فرنگی زرد ارائه شده است :

 

ماده مغذی مقدار در هر 100 گرم
انرژی 1066 کیلو ژول (257 کیلو کالری)
چربی 1.7 گرم
هر نوع ماده اشباع 0.3 گرم
کربوهیدارت 15.7 گرم
شکر 3.9 گرم
فیبر 46.8 گرم
پروتئین 21.3 گرم
نمک 0 گرم

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، در هر فصلی از سال نخود فرنگی زرد را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید نخود فرنگی زرد باکیفیت و یا اطلاع از قیمت نخود فرنگی زرد از طریق صفحه “ارتباط با ما” با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.