خرید و فروش عمده سیمان سفید

مجموعه ما با تجربه سال ها صادرات و واردات محصولات متنوع، اقدام به صادرات سیمان سفید به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب نموده است. جهت خرید عمده سیمان سفید و یا آگاهی از قیمت عمده سیمان سفید می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط بوده و سفارشات خود را اعلام فرمایید.

قیمت و سفارش عمده سیمان سفید

سیمان سفید چیست؟

 

همانطور که قبلا در مورد سیمان سیاه گفتیم، سیاه رنگ بودن سیمان سیاه به دلیل وجود اکسیدهای معدنی همچون اکسید آهن و برخی موارد دیگر می باشد، این ترکیبات رنگی در سیمان سفید حذف شده و البته که آهک و میزان مواد تشکیل دهنده آن نیز کمتر از سیمان سیاه است.

 

سیمان سفید چیست؟

 

از نظر فرایند ساخت، سیمان سفید دارای فرایند پیچیده تری می باشد که آن هم به دلیل وجود ترکیبات خاک کائولن سفید و سنگ آهک در ترکیب آن می باشد.

 

کاربردهای سیمان سفید

 

شاید مهمترین کاربرد سیمان سفید در نمای ساختمان و همچنین فضای داخلی ساختمان که بیشتر در دید همگان است، باشد. اما با توجه به رنگ روشن آن، به شکل ماده ای با عنوان دوغ آب در بندکشی های نما و درزهای سرامیک و کاشی ساختمان نیز استفاده می گردد.

سیمان سفید را می توان در ساخت سنگ‌هایی که در قالب دیوارهای بیرونی ساختمان استفاده می شود، نیز بکار برد.

وظیفه اصلی سیمان سفید استحکام بخشی به بخش های مختلف ساختمان در کنار زیبایی ظاهری می باشد، البته که از آن در مجمسه سازی و دکوراسیون نیز استفاده می گردد.

 

تفاوت سیمان سیاه با سیمان سفید

 

از نظر مواد سازنده، همانطور که گفته شد، مواد اولیه تولید سیمان سفید با سیمان سیاه خصوصا در میزان استفاده از سنگ آهک و اکسیدهای معدنی و همچنین بکارگیری سوخت های بدون دوده متفاوت می باشد و البته که این سیمان فرایند پیچیده تری برای تولید دارد.

از نظر استحکام ، سیمان سیاه به دلیل حجم بیشتر آهک مورد استفاده و سایر مواد، استحکام بالاتری نسبت به سیمان سفید دارد.

 

استفاده از سیمان سفید به عنوان دوغ آب

 

ار نظر قیمتی به دلیل فرایند ساخت پیچیده سیمان سفید، نیاز به آزمایشات متعدد در فرایند ساخت، بکارگیری سوخت های بدون دوده که گران قیمت تر هستند (جهت جلوگیری از کدر شدن سیمان) و خواص زیبا سازی آن، سیمان سفید قیمت بالاتری به نسبت سیمان سیاه دارد.

از نظر کاربردی، همانطور که قبلا نیز گفته شد، کاربردهای سیمان سفید کاملا متفاوت با سیمان سیاه می باشد. به طوریکه هر جا بحث استحکام مطرح باشد و زیبایی اهمیت بالایی نداشته باشد، سیمان سیاه به کار می آید و هر جا که زیبایی اهمیت بالاتری از استحکام داشته باشد، سیمان سفید هست که استفاده می شود.

 

سیمان پرتلند

 

برخی سیمان سفید را سیمان پرتلند نیز می نامند. سیمان پرتلند جانشین یک آهک هیدرولیکی است که برای اولین بار توسط جان اسمیتون در سال 1756 هنگامی که او برای برپایی فانوس دریایی Eddystone در سواحل پلیموث انگلستان فراخوانده شد، توسعه یافت.

توسعه بعدی که در حدود سال 1800 در انگلستان و فرانسه اتفاق افتاد، ماده ای بود که از سوزاندن گره های سنگ آهک رسی به دست می آمد. اندکی پس از آن در ایالات متحده، ماده مشابهی با سوزاندن ماده ای طبیعی به نام «سنگ سیمانی» به دست آمد.

 

محصولات مشابه

 

سیمان سیاه

 

کلینکر