خرید و فروش عمده سیمان سیاه

مجموعه ما با تجربه سال ها صادرات و واردات محصولات متنوع، اقدام به صادرات سیمان سیاه به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب نموده است. جهت خرید عمده سیمان سیاه و یا آگاهی از قیمت عمده سیمان سیاه می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط بوده و سفارشات خود را اعلام فرمایید.

قیمت و سفارش عمده سیمان سیاه

سیمان سیاه چیست؟

 

سیمان، به طور کلی، ماده ای پودری شکل است که در ترکیب با آب خاصیت چسبندگی داشته و به عنوان اتصال دهنده در ساخت و سازهای ساختمانی و عمران کاربرد دارد. سیمان ها در واقع پودرهای ریز آسیاب شده ای هستند که وقتی با آب مخلوط می شوند، به صورت توده سفت در می آیند.

 

سیمان سیاه چیست

 

سیمان سیاه در واقع پرکاربردترین نوع سیمان است که برخی از مواد تشکیل دهنده آن شامل مصالح آهکی، خاک رس و سنگ آهن می باشد. همچنین در ساخت سیمان سیاه از برخی اکسیدهای معدنی همچون همچون منگنز، کروم و آهن نیز استفاده می شود.

 

کاربردهای سیمان سیاه

 

سیمان سیاه را به دلیل کاربردهای گسترده آن می توان در هر جایی از ساختمان و سایر ساخت و سازها همچون فونداسیون و پی ریزی، دیوارها، ستون ها، نصب سرامیک و کاشی ها، نمای ساختمان و دیوارهای پیش ساخته استفاده کرد.

کاربرد سیمان سیاه محدود به ساختمان ها نمی شود و از آن می توان به طور گسترده ای در سد سازی، ساخت معابر و تونل، راه سازی، پل های شهری، لوله های انتقال آب و حتی جداول کنار خیابان استفاده کرد.

 

تاریخچه سیمان

 

اصطلاح سیمان، در عین حال، از کلمه لاتین caementum گرفته شده است، که به معنای خرده‌های سنگی است که در ملات رومی استفاده می شده است. در واقع منشا سیمان به یونان و روم باستان باز می گردد. مواد مورد استفاده برای تولید آن، آهک و خاکستر آتشفشانی بود که در مجاورت آب به آرامی با آن واکنش نشان داده و توده های سختی را تشکیل می داد. این ماده سیمانی ملات و بتن رومی، در بیش از 2000 سال پیش، زیربنای کارهای ساختمانی بعدی در اروپای غربی را تشکیل داد.

 

کاربردهای سیمان

 

خاکستر آتشفشانی استخراج شده در نزدیکی شهر فعلی Pozzuoli ایتالیا، به ویژه غنی از مواد معدنی آلومینوسیلیکات ضروری بود که باعث پیدایش سیمان پوزولانای کلاسیک دوران روم شد. تا به امروز اصطلاح پوزولانا یا پوزولان یا به خود سیمان یا هر آلومینوسیلیکات ریز تقسیم شده اطلاق می شود که با آهک در آب واکنش می دهد و سیمان تشکیل می دهد.

 

بتن

 

سیمان ممکن است به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد، اما بخشی از استفاده از آن در ملات و بتن است که در آن سیمان با مواد بی اثر به نام سنگدانه مخلوط می شود. ملات، سیمانی است که با ماسه یا سنگ خرد شده مخلوط شده و اندازه آن باید کمتر از 5 میلی متر باشد. بتن مخلوطی از سیمان، ماسه یا سایر سنگدانه های ریز و سنگدانه درشتی است که برای بیشتر مصارف، اندازه آن بین 19 تا 25 میلی متر است، اما هنگامی که بتن در توده های بزرگ مانند سدها قرار می گیرد، سنگدانه می تواند به درشتی به اندازه 150 میلی متر نیز باشد.

ملات سیمان برای چسباندن آجر، بلوک و سنگ در دیوارها و یا به عنوان پوشش سطوح استفاده می شود. بتن برای اهداف مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.  امروزه بتن بیشترین استفاده در بین تمام مصالح ساختمانی در جهان را دارا می باشد.

 

تفاوت سیمان سیاه با سیمان سفید

 

از نظر مواد سازنده، همانطور که گفته شد، مواد اولیه تولید سیمان سفید با سیمان سیاه خصوصا در میزان استفاده از سنگ آهک و اکسیدهای معدنی و همچنین بکارگیری سوخت های بدون دوده متفاوت می باشد و البته که سیمان سفید فرایند پیچیده تری برای تولید دارد.

 

تفاوت سیمان سیاه با سیمان سفید

 

از نظر استحکام ، سیمان سیاه به دلیل حجم بیشتر آهک مورد استفاده و سایر مواد، استحکام بالاتری نسبت به سیمان سفید دارد.

ار نظر قیمتی به دلیل فرایند ساخت پیچیده سیمان سفید، نیاز به آزمایشات متعدد در فرایند ساخت، بکارگیری سوخت های بدون دوده که گران قیمت تر هستند (جهت جلوگیری از کدر شدن سیمان) و خواص زیبا سازی آن، سیمان سفید قیمت بالاتری به نسبت سیمان سیاه دارد.

از نظر کاربردی، همانطور که قبلا نیز گفته شد، کاربردهای سیمان سفید کاملا متفاوت با سیمان سیاه می باشد. به طوریکه هر جا بحث استحکام مطرح باشد و زیبایی اهمیت بالایی نداشته باشد، سیمان سیاه به کار می آید و هر جا که زیبایی اهمیت بالاتری از استحکام داشته باشد، سیمان سفید هست که استفاده می شود.

 

محصولات مشابه

 

سیمان سفید

 

کلینکر