خرید و فروش عمده کلینکر

مجموعه ما با تجربه سال ها صادرات و واردات محصولات متنوع، اقدام به صادرات کلینکر به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب نموده است. جهت خرید عمده کلینکر و یا آگاهی از قیمت عمده کلینکر می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط بوده و سفارشات خود را اعلام فرمایید.

قیمت و سفارش عمده کلینکر

 

کلینکر چیست؟

 

کلینکر ماده ای خاکستری تیره با قطر 3 تا 25 میلی متر است و از حرارت دادن خاک رس و سنگ آهک در دمای 1400 درجه سانتی گراد تا 1500 درجه سانتی گراد تولید می شود. می توان آن را برای مدت طولانی در فروشگاه ها بدون تغییر در کیفیت آن نگهداری کرد.

تولیدکنندگان کلینکر را برای تولید سیمان در مناطقی که مواد اولیه کافی وجود ندارد، خریداری می کنند. در کل در تولید سیمان دو فرآیند تر و خشک وجود دارد. در فرآیند مرطوب، کلینکر که ماده اولیه تولید سیمان است، با آب مخلوط شده و به پودر تبدیل می شود، اما در فرآیند خشک، مواد اولیه خشک بدون افزودن آب با هم مخلوط و آسیاب می شوند.

 

کلینکر چیست

 

کلینکرها که به عنوان سرباره نیز شناخته می شوند و در دیگهای بخار زغال سنگ از عناصر غیر قابل احتراق و مواد معدنی موجود در زغال سنگ تشکیل شده اند، به صورت خاکستر توده ای حاصل از احتراق زغال سنگ با هم ذوب می شوند. کلینکرها شبیه خاکستر و گدازه آتشفشانی هستند. آنها در کوره با دمای بالا ایجاد می شوند.

 

–  خرید و فروش عمده سیمان سیاه

خرید و فروش عمده سیمان سفید

 

کلینکر و سیمان یک ماده نیستند. سیمان یک ماده پودری است که در پروژه های ساختمانی استفاده می شود، در حالی که از کلینکر برای تولید سیمان استفاده می شود. کلینکر در طی فرآیند تولید سیمان در کوره تولید می شود. هنگامی که مواد اولیه داخل کوره گرم می شود، دما افزایش می یابد و به اوج خود می رسد، سپس با سرد شدن سریع، کلینکر تولید می شود. کلینکر بر اساس نوع سیمانی که تولید می شود، متفاوت است. به غیر از سیمان پرتلند، انواع کلینکر سیمانی به شرح زیر وجود دارد:

  • کلینکر مقاوم به سولفات
  • کلینکر با حرارت کم
  • کلینکر سفید
  • کلینکر کم قلیایی

 

کاربردهای کلینکر

 

کلینکر در درجه اول برای تولید سیمان استفاده می شود. از آنجایی که می توان آن را در شرایط خشک برای چندین ماه بدون خرابی محسوس نگهداری کرد، در سطح بین المللی در مقادیر زیادی معامله شده و کاربرد دارد. تولیدکنندگان سیمان برای کارخانه های سیمان خود در مناطقی که مواد اولیه سیمان کمیاب یا در دسترس نیست، کلینکر را خریداری می نمایند.

 

کاربردهای کلینکر

 

تفاوت کلینکر و سیمان چیست؟

 

سیمان ماده مهمی است که ما در ساخت و سازها به عنوان چسبنده برای چسباندن مواد به یکدیگر استفاده می کنیم. اما کلینکر، یک جزء از سیمان است. این ماده یک جزء فعال اتصال در سیمان است. بنابراین، تفاوت اصلی بین کلینکر و سیمان این است که کلینکر به صورت گلوله های مرمر مانند ظاهر می شود، در حالی که سیمان یک پودر بسیار ریز است.

علاوه بر این، ذرات در اندازه کلینکر در محدوده 3 میلی متر تا 25 میلی متر قطر دارند، در حالی که در سیمان ذرات بسیار ریزی وجود دارد.

در حالی که در طول تولید سیمان، کلینکر در داخل کوره تشکیل می‌شود، اما در حالی که می‌توانیم از طریق افزودن گچ به کلینکر و آسیاب کردن آن نیز سیمان تولید کنیم.

 

 

محصولات مشابه

 

سیمان سیاه

 

سیمان سفید