خرید و فروش عمده خمیر مایه

مجموعه ما با تجربه سال ها صادرات و واردات محصولات متنوع، اقدام به صادرات خمیر مایه به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب نموده است. جهت خرید عمده خمیر مایه و یا آگاهی از قیمت عمده خمیر مایه می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط بوده و سفارشات خود را اعلام فرمایید.

قیمت و سفارش عمده خمیر مایه

 

خمیر مایه چیست؟

 

برای چندین دهه خمیر مایه محبوب ترین نوع در اطراف بود. با این حال، با رشد جامعه نانوایان خانگی، نیاز به خمیر مایه یز افزایش می یابد. در طول قرنطینه، بسیاری از چیزها تغییر کردند و همانطور که همه چیز به آرامی به حالت عادی باز می‌گردد، یک چیز ثابت ماند. افراد بیشتری به پختن غذا در خانه علاقه پیدا کردند.

اگر تهیه نان را به لیست مهارت های قرنطینه خود اضافه کرده اید یا سال ها است که نان هایی با طعم عالی ایجاد می کنید، بدون شک خمیر مایه یک عنصر ضروری در آشپزخانه شما است.

 

انواع خمیر مایه

 

دو نوع اصلی خمیر مایه برای پخت وجود دارد: خمیر مایه تازه و خمیر مایه خشک. خمیر مایه تازه در بلوک‌های کوچک موجود است و در بیشتر خواربارفروشی‌ها  و هایپرها یافت می‌شود. ماندگاری کوتاه و کیفیت طعم بالا آن را به یک عنصر ارزشمند در نانوایی ها تبدیل کرده است، اما برای نانوایی در خانه محدودیت دارد.

اکثر نانوایان به خمیر مایه خشک فعال و خمیر مایه فوری به دلیل ماندگاری بیشتر روی می آورند. اگرچه این دو نتایج تقریباً یکسانی ایجاد می کنند، تفاوت اصلی در اندازه گرانول ها است. دانه های موجود در خمیر مایه خشک فعال بزرگتر هستند. خمیر مایه فوری شامل گرانول های بسیار کوچک تری است و برای موثر بودن نیازی به اثبات ندارد.

 

انواع خمیر مایه

 

خمیر مایه زمانی اضافه می شود که آب، حرارت و آرد یا شکر اضافه شود. سپس خمیر مایه ، گاز دی اکسید کربن تولید می کند که باعث ور آمدن خمیر نان می شود.

دو نوع مخمر خمیر مایه وجود دارد. خمیر مایه خشک فعال معمولی و خمیر مایه خشک فوری که به این نوع دوم با عنوان خمیر مایه سریع رشد یا خمیر مایه ماشین نان پزی نیز شناخته می شود.

تفاوت بین خمیر مایه خشک فعال و خشک فوری در اندازه ذرات آنها است. خمیر مایه خشک فعال ذرات بزرگتری نسبت به خمیر مایه خشک فوری دارد.

 

استفاده از خمیر مایه فوری ساده است

 

خمیر مایه فوری را با آرد و سایر مواد خمیر خود مخلوط کنید. نیازی نیست ابتدا آن را در آب گرم یا مایع دیگری حل کنید. لذا یک قدم کمتر برای پخت لامز است و این کار موجب حداقل 10 دقیقه صرفه جویی در زمان می شود.

 

آیا خمیر مایه نیاز به فعال شدن دارد؟

 

خیر، خمیر مایه خشک فوری پیش از استفاده نیازی به تغییر ندارد. می توانید آن را به صورت خشک به همراه سایر مواد داخل کاسه همزن بریزید. اگر خمیر مایه فوری به درستی ذخیره شده باشد و تاریخ انقضا آن نگذشته باشد، می توان آن را مستقیماً به مواد خشک اضافه کرد.

 

پودر خمیر مایه

 

آیا خمیر مایه فوری به قند نیاز دارد؟

 

خیر، خمیر مایه فوری برای پخت نیازی به شکر ندارد. اما می توانید برای تسریع فرآیند، ½ قاشق چای خوری شکر یا عسل را در هنگام صاف کردن خمیر مایه مخلوط کنید.

 

اگر خمیر مایه کف نکند چه باید کرد؟

 

اگر متوجه شدید که مایع خمیر مایه کف نکرده است، دلایل مختلفی برای آن وجود دارد:

ممکن است تاریخ انقضا آن گذشته باشد یا ممکن است به دلیل نگهداری نادرست، کیفیت آن از بین رفته باشد. اگر اینطور است، خمیر مایه را دور بریزید و تازه بخرید. سپس خمیر مایه جدید را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا از تازگی آن اطمینان حاصل کنید.

 

استفاده از خمیر مایه در پخت نان

 

از طرفی ممکن است از مایع خیلی داغ استفاده کرده باشید. خمیر مایه یک ماده غذایی فعال است و برای فعال شدن به گرمای معمولی و نه گرمای شدید نیاز دارد.

 

نکات استفاده از خمیر مایه

 

اکثر دستور العمل ها به آب گرم یا شیر تا دمای 50 درجه سانتیگراد (120 درجه فارنهایت) نیاز دارند، اما این کار همیشه ضروری نیست.

استفاده از آب سرد یا آب با دمای اتاق کاملاً مناسب است. شاید کمی بیشتر طول بکشد تا مخمر با استفاده از دمای اتاق یا آب سرد فعال شود. اما از احتمال از بین رفتن آن جلوگیری می کند.

بنابراین، اگر دمای آشپزخانه سرد است، باید مدت بیشتری صبر کنید تا خمیر مایه عمل کند. برای تسریع این فرآیند در روزهای سرد، کاسه را در مکانی گرم قرار دهید.

از قرار دادن آن خیلی نزدیک به حرارت مستقیم مانند بخاری خودداری کنید، زیرا خیلی داغ می شود و حرارت زیاد می تواند خمیر مایه را از بین ببرد. یک نقطه آفتابی کنار پنجره گزینه خوبی خواهد بود.