خرید و فروش عمده سس باربیکیو

مجموعه ما با تجربه سال ها صادرات و واردات محصولات متنوع، اقدام به صادرات سس باربیکیو به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب نموده است. جهت خرید عمده سس باربیکیو و یا آگاهی از قیمت عمده سس باربیکیو می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط بوده و سفارشات خود را اعلام فرمایید.

قیمت و سفارش عمده سس باربیکیو

 

سس باربیکیو چیست؟

 

سس باربیکیو (Barbecue Sauce) که برخی به آن سس کبابی یا تنوری نیز می گویند، سس بسیار خوش طعم با بو و عطر دودی است که معمولا برای طعم دهی به غذاهای کبابی یا سرخ شده استفاده می شود. طعم این سس را می توان به صورت تند و یا تند شیرین توصیف کرد که بی نهایت روش برای تهیه آن وجود دارد.

یکی از نکات مهم در مورد سس باربیکیو این است که این سس اغلب به شکل داغ بر روی استیک یا غذاهای کبابی استفاده و سرو می شود.

جالب است بدانید سس های باربکیو شامل نوعی سس‌ باربکیو سفید نیز هستند که به جای رنگ قرمز تیره یا قهوه‌ای، رنگ روشنی دارند و در آنها از سس مایونز به عنوان پایه سس استفاده می شود.

 

سس باربیکیو برای چه استفاده می شود؟

 

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که سس باربیکیو برای چه و در چه غذاهایی استفاده می شود.

 

کاربردهای سس باربیکیو

 

این سس کبابی نیمه تند و فوق العاده خوشمزه اغلب با استیک، مرغ، بوقلمون یا گوشت کبابی و انواع کباب استفاده می شود و طعم بی نظیری به آن می دهد.

 

تاریخچه باربیکیو و سس باربیکیو

 

همانطور که طعم‌ها و تنوع‌های زیادی در طعم‌های سس باربیکیو وجود دارد، داستان‌های پیدایش سس باربیکیو نیز متفاوت است.

ریشه نام “باربیکیو” از آراواک ها به ما می رسد که در زمان استعمار اسپانیا در کارائیب و فلوریدا زندگی می کردند. آنها گوشت ها را روی اجاق های چوبی به آرامی می پختند، روشی که به آن «باباکوت» می گویند. استعمارگران اسپانیایی این سبک را اتخاذ کردند و به جنوب ایالات متحده سفر کردند و آن را “barbacoa” نامیدند که در انگلیسی به باربیکیو ترجمه شده است.

 

گریل گوشت بر روی باربیکیو

 

شواهد جدید نشان می‌دهد که از ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، خانواده‌های سلطنتی و ثروتمندان از گوشت کبابی به عنوان یک غذای لذت بخش بهره می‌بردند. اولین مدرک علمی مستند مصرف گوشت کباب شده از مقبره شاه میداس (730 تا 700 قبل از میلاد مسیح)، حاکم امپراتوری که از شمال عراق امروزی تا ترکیه مرکزی امتداد داشت، می آید. در مقبره پادشاه، کوزه‌های سفالی حاوی بقایای غذا پیدا شد که مشخص گردید که بقایای بز یا بره کبابی است.

مجله Prepared Foods گزارش می دهد که کباب کردن از دنیای جدید سرچشمه گرفته است. به محض ورود کاوشگران اسپانیایی به قاره آمریکا، آنها بومیان آمریکا (چروکی ها و سرخپوستان کریک کارولینا) را مشاهده کردند که از قفسه های چوبی خام برای خشک کردن ماهی، پرندگان و گوشت و در نهایت کباب کردن آنها استفاده می کردند.

“Barbecue” واژه انگلیسی اقتباسی از کلمه اسپانیایی “barbacoa” یا کلمه “barabicoa” از قبیله بومی آمریکای تاینو در مناطق کارائیب و فلوریدا است.

 

گریل گوشت بر روی باربیکیو

 

کباب کردن شامل حفر گودال های طولانی و عمیق در زمین بود. ابتدا کنده های چوب که درون گودال ها ریخته شده بودند، سوزانده می شدند. هنگامی که کنده ها به ذغال تبدیل می شد، حیوانات یا ماهی ها در بالا آویزان می شدند و به آرامی روی آتش برشته شدند.

در نهایت پس از جنگ جهانی دوم، کباب یا گریل کردن غذا در فضای باز و خصوصا بر روی باربکیو به عنوان بخشی از عادت زندگی افراد شهرنشین تبدیل شد.