خرید و فروش عمده نوشابه قوطی

مجموعه ما با تجربه سال ها صادرات و واردات محصولات متنوع، اقدام به صادرات نوشابه قوطی به صورت عمده با قیمت بسیار مناسب نموده است. جهت خرید عمده نوشابه قوطی و یا آگاهی از قیمت عمده نوشابه قوطی می توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط بوده و سفارشات خود را اعلام فرمایید.

قیمت و سفارش عمده نوشابه قوطی

 

نوشابه قوطی یک از انواع قالب هایی می باشد که در بازار امروزه خصوصا مورد توجه رستوران ها و هایپرمارکت های بزرگ قرار گرفته است.

نوشابه ها از ترکیب سه ماده اصلی یعنی شربت، آب و دی اکسید کربن تولید می شوند. اولین نوشابه های گازدار در قرن نوزدهم، اندکی پس از توسعه فرآیند تولید آب معدنی گازدار مصنوعی، ظاهر شدند. در قرن بیستم، این نوشیدنی‌های شیرین، گازدار و گوارا جایگزینی برای مصرف زیاد نوشیدنی‌های الکلی بود.

 

انواع نوشابه

 

نوشابه ها از نظر نوع بسته بندی و ظرفی که در آن می گیرند، شامل نوشابه قوطی، نوشابه شیشه ای و نوشابه پت می باشد.

 

انواع نوشابه

 

بر اساس میزان قند، نوشابه ها به دو نوع معمولی و نوشابه زیرو (zero) یا همان نوشابه های بدون قند یا نوشابه رژیمی تقسیم می شوند.

از نظر طعم نیز دارای طعم های اصلی کولا، پرتقالی، لیمویی می باشد. البته امروزه نوشابه های زیادی با انواع طعم های میوه جات مختلف ارائه می شود.

 

روش کلی برای تولید نوشابه

 

تولید نوشابه با ترکیب سه ماده: آب، شربت و دی اکسید کربن نسبتا ساده است. انواع مختلفی از شکر برای تهیه شربت استفاده می شود: ساکارز، فروکتوز (که از نشاسته به دست می آید) یا شیرین کننده ها. ترکیبی از عصاره های گیاهی یا میوه ای به این محلول قند اضافه می شود که ترکیب آن یک راز تجاری باقی مانده است.

سپس آب و شربت با نسبت های بسیار دقیق با هم مخلوط می شوند. آخرین مرحله در فرآیند کربناته کردن نوشیدنی با افزودن دی اکسید کربن است. اسیدی کننده ها، شیرین کننده ها و رنگ های مختلف را می توان در تولید صنعتی نوشابه ها گنجاند. نوشابه های انرژی زا به دلیل محتوای بسیار بالای کافئین آنها با نوشابه ها متفاوت است.

 

تاریخچه نوشابه ؛ از آب معدنی در قرن 18 تا نوشابه

 

نوشابه های گازدار شیرین، با طراوت و دارای گاز هستند. آنها از آب گازدار با شربت افزوده شده از شکر و عصاره میوه یا گیاه تشکیل شده اند.

 

تاریخچه نوشابه

 

تاریخچه نوشابه ها به ساخت اولین آب معدنی گازدار در قرن هجدهم مرتبط است. برخی از چشمه های آب معدنی به دلیل تولید آب غنی از مواد معدنی و به طور طبیعی گازدار معروف بودند. جنبه درخشان این آب، مانند آب سلتزر، از مدت ها قبل یک راز بود. در قرن هجدهم، دی اکسید کربن به عنوان عامل ایجاد این حباب های کوچک شناخته شد. تولید اولین آب معدنی گازدار مصنوعی مدت کوتاهی بعد آغاز شد.

در سال 1780، Johan Jakob Schweppe، مخترع آلمانی، یک فرآیند کارآمد برای کربنات کردن آب در ژنو ایجاد کرد. مدتها بود که می خواست آب منابع طبیعی آبگرم را با تمام فوایدش بطری کند و در دسترس همه قرار دهد. در نتیجه آن را به صورت مصنوعی تولید کرد. کارخانه تولیدی وی یعنی Paul and Gosse در سال 1792 در لندن افتتاح شد. اولین بطری‌ها به شکل تخم‌مرغ طراحی شده بودند، برای اینکه گاز را به‌طور مؤثرتری حفظ کنند، اما نکته جالب این بود که به خاطر این شکل طراحی نمی‌توانستند صاف بایستند. این شرکت در اوایل قرن نوزدهم شروع به تولید نوشابه کرد.

در سال 1886 در ایالات متحده، یک داروساز آتلانتا شربت جدیدی تهیه کرد که به گفته او، دارای خواص تسکین دهنده و رفع تشنگی بود. این شربت در ابتدا در آب سرد رقیق می شد، اما زمانی که با آب گازدار مخلوط شد، محبوبیت بیشتری پیدا کرد. این نوشیدنی، کوکاکولای کنونی، در ابتدا در داروخانه ها فروخته می شد. ممنوعیت الکل در ایالات متحده، در طول سال های بعد، موجب توسعه آب های گازدار شیرین و طعم دار شد. امروزه نوشابه ها بر بازار انواع نوشیدنی مسلط هستند.