جو یک محصول قدیمی است که قدمت آن به 7000 سال قبل از میلاد می رسد و یکی از سازگارترین محصولات غلات در جهان محسوب می شود. جو پس از ذرت ، برنج و گندم، چهارمین غله مهم در جهان است که انسان و حیوانات از آن برای غذا، خوراک و نوشیدنی استفاده می کنند. جویی که در مناطق معتدل جهان رشد می کند، نسبت به سایر دانه های غلات تحمل بیشتری نسبت به خشکی و خاک های شور دارد.

اگرچه جو به طور کلی به عنوان منبع انرژی در نظر گرفته می شود، اما پروتئین بیشتری نسبت به سایر غلات که معمولاً در رژیم های نشخوار کننده استفاده می شود دارد.

ترکیب غذایی جو می تواند تحت تأثیر موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی تغییر کند. از آنجا که جو دارای سرعت تخمیر نسبتاً سریع است، باید به تدریج در رژیم غذایی دام وارد شود.

کشورهای در حال توسعه حدود 25 درصد از کل سطح برداشت جو را به خود اختصاص داده اند. هزاران مزرعه جو کشت شده وجود دارد و لذا صدها نوع جو وجود دارد. این انواع را می توان بر اساس چندین عامل طبقه بندی کرد: تعداد ردیف دانه ها (2 ردیفه و 6 ردیف) ، فشردگی خوشه ها ، چسبندگی بدنه (جو پوست گرفته یا همان برهنه) ، عادت رشد (جو زمستانی یا بهاری) و رنگ (مغزهای سفید ، آبی یا سیاه). گاهی نیز نوع استفاده نهایی، روشی برای طبقه بندی جو می باشد.

85 درصد از تولید جو، جهت تغذیه دام ها استفاده شده و لذا کشت صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است. جو شش ردیفه ، که دارای پروتئین بالاتری است ، یک ماده غذایی ارزشمند است. جو دو ردیفه حاوی نشاسته بیشتر و پروتئین کمتری است و بنابراین برای دم کردن ترجیح داده می شود.

جو در بیش از 100 کشور جهان کشت می شود: 10 تولید کننده اصلی جو (روسیه ، فرانسه ، آلمان ، اوکراین ، کانادا ، استرالیا ، اسپانیا ، ترکیه ، انگلستان و ایالات متحده) مجموعا 75 درصد از کل تولید جهان را تشکیل می دهند. واردکنندگان جو شامل کشورهایی هستند که از آن برای خوراک دام استفاده می کنند ، مانند عربستان سعودی (29 درصد جو صادراتی) ، کشورمان ایران و تولید کنندگان آب جو مانند بلژیک و هلند.

 

انرژی و پروتئین جو دامی

غلات جو در درجه اول به عنوان منبع انرژی و پروتئین در رژیم های دامی استفاده می شوند. محتوای انرژی جو مقداری کمتر از ارزش انرژی ذرت، گندم و سورگوم است و تا حدی دارای فیبر بیشتر (فیبر شوینده خنثی یا NDF ، و فیبر شوینده اسیدی یا ADF). میزان پروتئین خام جو، بیشتر از ذرت و مشابه گندم است. از طرفی جو دارای پتاسیم بیشتری نسبت به ذرت ، گندم یا سورگوم است.

بنگوچیا و همکاران ، (2005) سه آزمایش را انجام دادند که تاثیر اندازه ذرات جو و میزان فرآوری آنها را، برای دام های تغذیه شده با رژیم غذایی ارزیابی می کرد. جو فرآوری شده به ذرات کوچکتر، باعث بهبود هضم نشاسته و افزایش بازدهی نسبت به گاوهای تغذیه شده با رژیم غذایی کنسانتره می شود.

برای افزایش انرژی و پروتئین، جو را می توان در حین سیلو کردن علف یا ذرت به آن اضافه کرد، اما برای عملکرد بهینه در بدن دام، باید آن را خرد کرد (Jacobs و همکاران ، 1995). افزودن جو به علوفه های مرطوب، درصد ماده خشک را افزایش می دهد و تلفات پساب را کاهش می دهد.

 

نتیجه گیری

هزینه بذر جو کم است و می توان بذر را از بیشتر گونه ها برای کاشت مجدد ذخیره کرد. برخی از انواع خاص جو برای علوفه سالانه توسعه داده شده است و اغلب به صورت تجاری در دسترس است.

از طرفی دانه جو یک خوراک مفید برای چندین گروه مختلف دام است. وقتی جو به درستی پردازش، مخلوط و تغذیه شود، تبدیل به یک دانه خوراکی عالی می شود. جو دامی می تواند در رشد و تکمیل رژیم های غذایی برای دام های پرورشی، به عنوان مکمل در جیره علوفه و همچنین به عنوان منبع انرژی و پروتئین برای دام های باردار و شیرده استفاده شود.

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات نهاده های دامی و با بهره‌گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی، جو دامی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید جو دامی و یا اطلاع از قیمت جو دامی، از طریق صفحه “ارتباط با ما” با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.

 

محصولات مرتبط :

گندم دامی