گل آفتابگردان اولین بار در حدود 3000 سال قبل از میلاد مسیح توسط بومیان آمریکا در جنوب غربی ایالات متحده کشف شد. این محصول تقریباً در سال 1500 بعد از میلاد، توسط کاشفان اسپانیایی به اروپا منتقل شد و اولین حق اختراع استخراج روغن از آفتابگردان در سال 1716 در انگلستان صادر شد.

آفتابگردان گیاهی علفی یکساله از خانواده Asteraceae است که دارای گل آذین مرکب به قطر حدود 30-15 سانتی متر است و دانه هایی به نام تخمه آفتابگردان تولید می کند. تخمه آفتابگردان در واقع میوه ای با پوسته ای به طول حدود 20 میلی متر و عرض 15 میلی متر است که درون آن یک دانه روغنی وجود دارد. دو نوع آفتابگردان وجود دارد: آنهایی که دارای استعداد روغنی بالا (40٪ روغن) و استعداد روغنی کم (روغن کمتر از 30٪) هستند، اما از آنجایی که آنها مورد توجه صنعت استخراج روغن هستند، بیش از 90٪ از دانه های تولید شده مربوط به روغن هستند. به عنوان محصول مشترک استخراج روغن، کنجاله یا کیک آفتابگردان به دست می آید که منبع خوبی از پروتئین برای خوراک دام است.

روغن بیشترین ارزش حاصل از تخمه آفتابگردان را تشکیل می دهد و کنجاله به عنوان یک محصول جانبی در نظر گرفته می شود. کنجاله آفتابگردان یک غذای عالی برای دام است، به ویژه برای نشخوارکنندگان. کنجاله آفتابگردان خشک است و می تواند برای مدت طولانی بدون از دست دادن یا تخریب قابل توجه نگهداری شود.

همانطور که گفته شد، کنجاله آفتابگردان محصول جانبی استخراج روغن از دانه های آفتابگردان است، روغن آفتابگردانی که چهارمین تولید جهانی را پس از استخراج روغن سویا، کلزا و پنبه دانه دارد. از آنجایی که آفتابگردان در آب و هوای سردتر بهترین رشد را دارد، روسیه و اوکراین دو تولیدکننده و صادرکننده اصلی کنجاله (و روغن) آفتابگردان هستند و اتحادیه اروپا رتبه سوم جهان را در اختیار دارد. اتحادیه اروپا همچنین واردکننده اصلی کنجاله آفتابگردان است.

 

کیفیت

استخراج روغن آفتابگردان عمدتاً از طریق استخراج با حلال انجام می شود. موضوع اصلی این است که ترکیب کنجاله آفتابگردان به میزان پوسته آفتابگردان در محصول نهایی مربوط می شود. روغن آفتابگردان را می توان از دانه های دارای پوسته، تا حدی پوسته پوسته شده یا حتی کاملاً بدون پوسته استخراج کرد. به طور طبیعی، ارزش غذایی (و قیمت) محصول جانبی با کاهش مقدار پوسته در ماده خوراک نهایی افزایش می یابد.

تخمه آفتابگردان حاوی حدود 42 درصد روغن، 16 درصد پروتئین خام و 27 درصد فیبر است. این فیبر سرشار از لیگنین (10%) است که آن را برای گونه‌های حیوانی خاصی که به دلایلی به چنین فیبری نیاز دارند، به اندازه کافی با ارزش می کند. محصولات تجاری کنجاله آفتابگردان معمولاً بر اساس پوسته و در نتیجه محتوای پروتئین آنها طبقه بندی می شوند که البته غلظت فیبر آنها را نیز منعکس می کند. بنابراین، ما به طور کلی سه محصول داریم:

1. کنجاله آفتابگردان با پوسته دارای 30-28 درصد پروتئین و 25 درصد فیبر می باشد. این محصول برای نشخوارکنندگان و گیاهخواران تک معده ای (خرگوش، اسب) ایده آل است.

2. کنجاله آفتابگردان تا حدی پوست کنده شده دارای 35-33 درصد پروتئین و 21 درصد فیبر  است. این محصول به طور گسترده در دسترس است و می تواند در مقادیر محدود حتی در رژیم غذایی همه چیزخواران تک معده (طیور و خوک) استفاده شود.

3. در نهایت کنجاله آفتابگردان کاملاً پوست کنده شده دارای 38-40 درصد پروتئین و کمتر از 15 درصد فیبر، نوع آخر از کنجاله ها می باشد. این محصول ایده آل برای رژیم غذایی دام ها، طیور و خوک است.

 

کاربرد

کنجاله آفتابگردان چهارمین کنجاله بزرگ دانه های روغنی است که در جهان تولید و مصرف می شود. کنجاله آفتابگردان بیشترین کاربرد بالقوه را در جیره های نشخوارکنندگان دارد، اما به عنوان مکمل پروتئینی در جیره های غیر نشخوارکنندگان نیز جایگاه دارد. کنجاله آفتابگردان بدون پوست یا نیمه پوست، می تواند جایگزین کنجاله سویا در تغذیه نشخوارکنندگان شود.

وعده های غذایی کم فیبر و پروتئین بالاتر را می توان در تغذیه طیور و خوک نیز استفاده کرد. سطوح پایین تر لیزین و ترئونین ممکن است باعث ایجاد محدودیت هایی در استفاده برای برخی غیر نشخوارکنندگان از کنجاله آفتابگردان شود. با این حال، کنجاله آفتابگردان حاوی سطح عالی متیونین است که مزایای بالقوه ای را برای مخلوط کردن با وعده های غذایی دیگر فراهم می کند.

 

محتویات و ارزش غذایی

مانند سایر منابع پروتئین گیاهی، ارزش غذایی کنجاله آفتابگردان برای استفاده در خوراک دام به کیفیت و محتوای پروتئین آن بستگی دارد که دسته بندی های مختلف موجود در بازار را تعیین می کند. به طور غیرمستقیم، محتوای فیبر و چربی نیز کیفیت محصول را تعیین می کند و بر روی ظاهر و رنگ آن تأثیر می گذارد، به طوری که در یک نگاه می توان درجه بندی از خاکستری به سیاه را بسته به مقدار پوسته موجود در خوراک مشاهده کرد. کنجاله آفتابگردان دارای محتوای پروتئین کمتری از کنجاله سویا و پنبه دانه است و فیبر بیشتری دارد، اما مشخصات اسید آمینه خوبی برای دام ها دارد و با وجود فیبر آن، کاملا دلپذیر می باشد.

در جدول زیر ارزش غذایی کنجاله های آفتابگردان، سویا، کانولا و پنبه دانه را ملاحظه می فرمایید :

جدول ارزش غذایی

 

به طور کلی، مقدار کنجاله آفتابگردان در هر خوراک دام با توجه به غلظت فیبر (و مشخصات) آن تعیین می شود، زیرا استانداردهایی وجود دارد که باید در هر فرمول خوراک رعایت شود. کنجاله آفتابگردان از نظر لیزین (برخلاف کنجاله سویا) و مس نسبتاً ضعیف است، اما سرشار از کلسیم و فسفر است. روغن باقیمانده در کنجاله آفتابگردان (2-1%) سرشار از اسید لینولئیک چند غیر اشباع (امگا-6) و اسید اولئیک تک غیراشباع (امگا-9) است.

از نظر فاکتورهای ضد تغذیه، کنجاله آفتابگردان هیچ ترکیب قابل توجهی ندارد که بتواند عملکرد حیوان را تحت تأثیر قرار دهد. در مقابل، کنجاله آفتابگردان حاوی قندهایی است که طعم آن را افزایش می دهد، چیزی که می تواند در رژیم غذایی حیوانات مورد توجه قرار گیرد، به خصوص زمانی که کنجاله آفتابگردان کاملاً پوست کنده در دسترس باشد.

 

پروتئین موجود در کنجاله آفتابگردان

کنجاله آفتابگردان نسبت به سایر کنجاله‌های دانه‌های روغنی مانند سویا، کانولا یا پنبه‌دانه پروتئین خام کمتری دارد. سطح پروتئین خام می تواند بر اساس مقدار پوسته موجود در وعده غذایی متفاوت باشد.

 

انرژی در کنجاله آفتابگردان

ارزش انرژی کنجاله آفتابگردان کمتر از کنجاله کلزا، سویا یا پنبه دانه است. انرژی به میزان قابل توجهی با سطح فیبر و محتوای روغن باقیمانده متفاوت است. وجود سطوح بیشتر پوسته موجود در محصول، باعث کاهش محتوای انرژی و کاهش چگالی ظاهری در وعده غذایی نهایی می شود.

افزایش محتوای روغن در وعده های غذایی استخراج شده از طریق روش مکانیکی، چگالی انرژی بیشتری را فراهم می کند که ممکن است برای حیواناتی که نیاز به مواد مغذی بیشتری دارند یا در جایی که مقادیر کمی مکمل استفاده می شود، ارزشمندتر باشد.

 

توزیع

کنجاله آفتابگردان در سراسر جهان در دسترس است. تولید جهانی در سال 2019 به 21.8.5 میلیون تن برآورد شده است. اوکراین و فدراسیون روسیه با تولید 6.3 و 5.1 میلیون تن در سال 2019 تولیدکنندگان اصلی هستند. اتحادیه اروپا (EU-27) سومین تولیدکننده با 4.8 میلیون تن در سال 2019 است. اتحادیه اروپا همچنین 3.4 میلیون تن کنجاله آفتابگردان در سال 2019 وارد کرده است.

 

 

بازرگانی صدر نوین خراسان با سابقه ای 10 ساله در زمینه‌ی واردات و صادرات و با بهره‌ گیری از تجارب کارشناسان حوزه‌ی مواد غذایی و صنایع دامی، در هر فصلی از سال کنجاله آفتابگردان را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به دست شما خریداران گرامی می رساند.

جهت خرید کنجاله آفتابگردان باکیفیت و یا اطلاع از قیمت کنجاله آفتابگردان از طریق صفحه “ارتباط با ما” با کارشناسان مجموعه به صورت تلفنی و یا از طریق ارسال پیام در ارتباط باشید.