بادام هندی

دانه ی روغنی بادام هندی بخش کوچکی از میوه ی درخت گرمسیری بادام هندی میباشد. این بادام های کوچک به بخش تحتانی میوه ی سیب بادام هندی متصل اند و تا زمانی که به گیاه مادر اتصال دارند کاملا سبز رنگ هستند و پوسته ی بسیار سختی دارند.

پیش از مراحل فرآوری دانه های بادام هندی نباید به هیچ وجه آنها را مستقیما با پوست ارتباط داد چرا که بسیار التهاب آور و حساسیت زا هستند. باید ابتدا با استفاده از دستکش و چاقو پوسته ی بادام هندی را که البته غلافی بسیار نازک است جدا کرده و سپس آنها را به مدت 24 تا 48 ساعت در محلول آب و زردچوبه بخیسانید تا اصطلاحا زهر اطراف گیاه گرفته شود و غشاء حساسیت زا آن از بین برود. سپس می تواند این دانه ها را تفت و حرارت دهی کنید و با سایر اجیل ها مصرف نمایید.

خواص بادام هندی

لازم از پیش ار دانستن خواص این دانه های روغنی سرشار از ویتامین بدانید که طبع دانه های بادام هندی کاملا گرم است .

هر دانه بادام هندی دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین های خانواده B ، ویتامین K ، ویتامین ث و مواد معدنی بسیار لازم برای بدن می باشد.

مواد معدنی موجود در بادام هندی شامل : روی ف فسفر ، درصدی آهن، منیزیم و پتاسیم فراوان می باشد.

به دلیل طبع گرم این دانه های روغنی (بادام هندی) باید بدانید که یکی از بهترین محرک های باروری را در اختیار خواهید داشت.

و البته پس از بارداری نیز خوردن بادام هندی کاملا سبب پیشگیری به بیماری های قلبی د مادر و جنین می شود.

میزان منیزیم موجود در بادام هندی به قدریست که می تواند تمامی نیاز جنین و مادر را به منیزیم رفع نماید.

در بسیاری کم خونی های گروه کودکان نیز مصرف بادام هندی به شدت توصیه می گردد. بادام هندی علاوه بر رفع کم خونی در کودکان سبب استحکام و بهبود رشد استخوان نیز میگردد.

از دیگر خواص بادام هندی میتواد ترمیم و بهبود پوست و مو را نام برد. خوردن بادام هندی از سفید شدن موها جلوگیری میکند و سبب از بین رفتن جای جوش و اسکار بر  روی پوست می شود و مانع از پیری زودرس پوست نیز میگردد.

در بسیاری موارد مشاهده شده که برای درمان جوش صورت مصرف بادام هندی برای افرادی با طبع غیر متغایر پیشنهاد می گردد.

به دلیل انرژی نهفته در این دانه های روغنی مصرف آن در رژیم های لاغری بسیار لازم است چرا که با قدرت سیر کنندگی بالا و ویتامین رسانی بالا به بدن می توان از خوردن غذاهای غیر لازم و چاق کننده جلوگیری کرد.

و البته لازم است بدانید که باید حتما در مصرف بادام هندی بسیار تعادل را رعایت کنید. چرا که مصرف بسیار زیاد بادام هندی موجب بوجود امدن سنگ کلیه در کلیه های مستعد میگردد. و البته ممکن است مصرف بیش از حد بادام هندی سبب بروز ناراحتی های دستگاه گوارش نیز گردد.