دانه کتان

دانه های روغنی و کوچکی که سرشار از ویتامین های مختلف و مواد معدنی ست. از سری مواد معدنی موجود در تخم کتان می توان به آهن ، منیزیم، فسفر ، پتاسیم و روی اشاره کرد. لازم است بدانید که در تخم کتان مقدار بسیار قابل توجهی ویتامین های سری ب وجود دارد. میزان ویتامین ث موجود در تخم کتان به میزان 0.6 میلی گرم میباشد. یعنی حدود یک چهارم یک قرص جویدنی ویتامین ث.

تخم کتان در واقع در دو نوع دانه های قهوه ای و زرد رنگ یافت می شود که در هر دو نوع این دانه های روغنی سرشار از مقادیر بسیار بالای لیگنان است. لیگنان یا لیگنین در واقع پلیمری پیچیده ست که به عنوان نوعی اتصال دهنده در دیواره سلولی به حساب می آید.

استفاده از دانه کتان

حتما  نام این گیاه شما را به یاد لباس هایی با این جنس پارچه می اندازد. و البته باید بدانید که کاملا صحیح است چرا که از دانه های کتان برای تهیه ی پارچه نیز استفاده می شود.کتان گیاهی ست که از گذشته تا به امروز پرورش آن بسیار مرسوم بوده و هست.

 

با حرارت دادن و فشردن دانه های تخم کتان می توان به راحتی از آن روغن دانه کتان تهیه کرد که در واقع کاری بسیار آسان است.

در گذشته از تخم کتان به عنوان یک روغن نیمه خشک در نقاشی استفاده می کردند. امروزه نیز از روغن تخم کتان برای استعمال خارجی جهت رفع التهاب روده ، دستگاه تنفسی، چشم و پوست استفاده می گردد.

البته لازم است بدانید که استفاده از دانه کتان مانند بسیاری گیاهان دارویی دیگری نظیر وانیل ، زعفران و غیره دارای محدودیت ها و البته حدود مجاز مصرف می باشد.گرچه تا به حال مسمومیت جدی از مصرف بیش از حد دانه کتان گزارش نشده است اما سومصرف دانه کتان می تواند باعث بروز مشکلاتی از قبیل انسداد روده گردد.

خواص دانه کتان

دانه کتان به دلیل وجود گروه ویتامین های ب تقویت کننده ای بسیار قوی برای مو و پوست می باشد. میزان مصرف مجاز تخم کتان برای داشتن پوست و مویی سالم حدود دوقاشق غذاخوری در روز می باشد.

البته شناسنامه  تخم کتان در عطاری ها و فروشگاه های داروی گیاهی به معجزه آسایی جهت کاهش وزن می باشد.

چون کتان سرشار از فیبر می باشد و فیبر می تواند یک فرد را برای مدت بسیار طولانی سیر نگه دارد، پس دانه کتان مانع از مصرف بیش از حد مواد غذایی می گردد و در نتیجه فرد کم کم شروع به کاهش وزن میکند.

از دیگر خواص تخم کتان ضد سرطان بودن است، که این خاصیت به سبب وجود مقادیر بسیار آنتی اکسیدان ها در دانه کتان است. آنتی اکسیدان ها توانایی ترمیم سلولهای سرطانی را دارند و حتی در جلوگیری از ابتلا به سرطان بسیار موثر اند.

مصرف یک قاشق چای خوری دانه کتان در روز به درمان بسیار سریع یبوست بسیار کمک می کند. همان طور که پیشتر گفتیم تخم کتان حاوی مقادیر بسیار زیاد فیبر است و فیبر یکی از اساسی ترین درمان های یبوست به شمار می رود.

به طور کلی دانه کتان به دلیل دارا بودن ویتامین های بسیار و البته مواد معدنی یکی از اساسی ترین دانه های روغنی برای استفاده ی روزانه می باشد. لازم است بدانید که طعم تخم کتان کمی تند و البته با ته مزه ای روغنی می باشد.