دارچین ادویه ای ست که هم در غذا و هم به صورت دم کرده به عنوان دم نوش مورد استفاده قرار می گیرد. به لحاظ ظاهری دارچین پوسته ی درختچه ای همیشه سبز است که ارتفاع آن به 5 تا 7 متر . ادویه ی دارچین بو و طعم بسیار مطبوعی دارد. بخش مورد استفاده در درخت دارچین در واقع پوست های چوبی شکلی ست که به رنگ قهوه ای هستند.

گیاه دارچین بیشتر در هند یافت می شود و به نام لالجین نام گذاری شده است که معنی تحت الفظی این واژه چوب شیرین می باشد. سابقه ی پیدایش دارچین نیز مربوط به حدود دوهزار سال پیش و در مصر می باشد. اما ممکن است شما سابقه ی دارچین را در کشور چین بدانید که البته اصلا اشتباه نیست.از آنجا که گیاه دارچین گونه های بسیار زیادی دارد ، گونه ی بسیار معمول و معروف آن که در کشور ما نیز به وفور یافت می شود دارچین چینی می باشد. این دارچین چینی چوب گیاهی درخت شکل است که حدود 20 الی 30 متر می باشد.

خواص دارچین به حدی زیاد است که برای نام بردن از خواص ان میتوان مقاله ای مجزا نوشت. در هر صد گرم پودر دارچین حدود 10 گرم آب، 2.2 گرم قند ، حدود 1 گرم کلسیم ، 247 کیلوکالری انرژی و حدود 4 گرم پروتئین موجود است.

یکی از مهم ترین خواص دارچین وجود مقادیر بسیار آنتی اکسیدان در آن است، به گونه ای که میزان آنتی اکسیدان موجود در دارچین حدود 2 تا 3 برابر بیشتر از سیر و آویشن تخمین زده شده است. این آنتی اکسیدان ها میتواند از تخریب سلول های بنیادی بدن و همچنین ابتلا به بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند و استرس را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهد.

دیگر خاصیت دارچین ، خاصیت ضدالتهابی می باشد که به همین دلیل خطر ابتلا به سرطان و حمله ی قلبی بسیار کاهش میابد.به دلیل همین خاصیت ضدالتهابی می باشد که از دارچین در تهیه ی بسیاری ماسک های صورت و کرم های ترمیم کننده ی زخم نیز استفاده می شود.

خواص دیگر دارچین ، خاصیت ضد دیابتی ست. در واقع دیابت زمانی رخ میدهد که انسولین موجود در خون کم شود و توانایی کنترل قند خون توسط بدن کاهش یابد. و دارچین به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار آلانین باعث کنترل طبیعی قند خون می گردد.

خاصیت بعدی دارچین که حتما با آن بسیار آشنا هستید ضدویروسی  بودن دارچین می باشد. در مواقع سرما خوردگی و انواع آنفولانزا ها مصرف دارچین می تواند بسیار کارآمد باشد چراکه به دلیل خاصیت ضدقارچی و ضدویروسی جوشانده دارچین اثرات نامطلوب ناشی از بیماری های عفونی را به کل از بین خواهد برد.

از دیگر موارد مصرف دارچین، مصرف ان به جای شکر می باشد. و این به دلیل طعم کمی شیرین و بوی مطبوع دارچین می باشد. اما مزیت دارچین نسبت شکر این است که دارچین توانایی کاهش میزان قند خون را دارد و خوشبختانه کالری بسیار پایینی دارد و قند خون را افزایش نمیدهد.

از دارچین در صنایع بسیاری استفاده می شود. برای مثال در صنایع تولید لوازم آرایشی . در صنایع داروسازی، در صنایع تولید کیک و شیرینی و البته در صنایع تولید چای و انواع دمنوش ها.

امروزه استفاده از دارچین در بسیار معمول است و دارچین یکی از ادویه ها و طعم دهنده هاییست که در هر منزلی به خصوص در آسیا مورد استفاده قرار میگیرد.

البته لازم است بدانید که محدوده ی استفاده از دارچین تنها حدود  تا  گرم در روز است و مصرف بیش از این میزان از سوی محققان پیشنهاد نمی شود.