زنجبیل یک ریشه ی خوراکی ست که از گیاهی به نام کورکمین استخراج می شود. طبع این گیاه به شدت گرم و همین خاصیت گرم کنندکی به یکی از اصلی ترین خواص زنجبیل تبدیل شده است. ترکیبات تشکیل دهنده ی زنجبیل ها معمولا مواد بودار و بسیار سوزاننده ای هستند که تاثیر مثبت بسیاری بر انواع بیماری های عفونی بخصوص بیماری های گوش و حلق و بینی دارد.

 ترکیبات گیاه زنجبیل شامل : ویتامین ب1، ویتامین ب 2 ، ویتامین ب 6، اسیدفولیک، ویتامین ث، ویتامین ای و بسیاری مواد معدنی از قبیل : کلسیم، منگنز ، فسفر، پتاسیم، روی، سدیم و بسیاری مواد مفید دیگر می باشد.

زنجبیل گیاهی ست که بیشتر در مناطق گرمسیر و استوایی مانند هند و مالزی رشد می کند و این امر نه تنها به خواص بسیار این گیاه می افزاید که ویژگی طبع گرم این گیاه را نیز بسیار افزایش می دهد.

خواص بسیار این گیاه تنها شامل خواص پزشکی نمی باشد و موارد بسیاری مانند طعم دهنده ی خوراکی ، استفاده در لوازم آرایشی و … می باشد که به صورت مجزا در ادامه درباره آنها توضیح خواهیم داد.

ضد درد فوق العاده

زنجبیل به شدت در کاهش دردها موثر است و به خانم ها پیشنهاد می شود که برای کاهش دردهای قاعدگی از دم کرده ی زنجبیل ورقه شده استفاده نمایند. میزان آرامش و خاصیت تسکین دهندگی این گیاه به میزان قرص ژلوفن و یا مفنامیک اسید می باشد.

بهبود مشکلات روده

حتما در زمان معده درد و مشکلات روده شنیده اید که کسانی به شما دم کرده ی زنجبیل را پیشنهاد کنند. زنجبیل به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد نفخ و ضد ویروسی که دارد پوشش داخلی شکم را از هرگونه باکتری مضر پاک می کند و روده ها را کاملا پاکیزه می نماید و اتفاقا از طریق پاکسازی معده می تواند به نتظیم اسید ترشح شده توسط معده را کنترل نماید.

خاصیت ضدسرطانی

زنجبیل به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار آنتی اکسیدان ها در ترکیبات تشکیل دهنده اش برای مقابله با سرطان بسیار موثر می باشد. زنجبیل مانع از رشد و ادامه حیات سلول های سرطانی می شود، مانع از انتقال سلول های سرطانی به سایر نقاط بدن می گردد و البته مانع از رگ زایی در سرطان پوست می گردد و با مسدود سازی رشد nf در معده و پانکراس و تخمدان مانع از پیشرفت سرطان می گردد.

کاهش قند و کلسترول خون

زنجبیل با کاهش و کنترل گلوکوز خون به تنظیم قند بدن می پردازد و با تحریک گیرنده های موسکارین و مسدود نمودن تمامس کانال های کلسیم فشار خون را به میزان چشمگیری کاهش میدهد.

به عنوان حسن ختام خواص زنجبیل می توان از خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد التهابی یاد کرد که برای درمان انواع سرماخوردگی و آنفولانزاها مفید می باشد. در واقع یکی از اساسی ترین داروهای گیاهی که همزمان به درمان التهاب گلو ، سردرد، حساسیت های آلرژیک ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا ، می پردازد زنجبیل می باشد.

استفاده از زنجبیل ورقه شده در رژیم غذایی روزانه بسیار پیشنهاد می شود چرا که علاوه بر درمان بسیاری از بیماری ها به پیشگیری از ابتلا به مشکلات بسیاری در بدن نیز می پردازد.