زنجبیل ریشه ای ست خوراکی که از دسته گیاهان علفی که طبعی بسیار گرم دارد و بیشتر آسیای جنوبی و آسیای جنوب شرقی می‌روید. گل های گیاه زنجبیل سبز براق است و ظاهری شبیه ساقه ی گیاه ذرت (اما با ارتفاعی بسیار کوتاه تر) دارد. زمان مناسب برداشت ریشه زنجبیل فصلا تابستان است (اواخر تابستان).

در واقع باید بدانید که بخش خوراکی گیاه زنجبیل بخشی متورم شده از ساقه زنجبیل است که زیر خاک قرار دارد اما در اصطلاح عامیانه زنجبیل یک ریشه ی خوراکی ( مانند هویج) است.

استفاده از زنجبیل در گذشته در طب بسیار مرسوم بوده است و امروز نیز به عنوان داروی گیاهی خانگی در دسترس همگان قرار گرفته است و البته کاربردهای بسیاری در آشپزی نیز دارد. درآزمایشی که توسط پزشکان نیرو دریایی صورت گرفته است، زنجبیل در درمان حالت تهوع های ناشی از دریازدگی بسیار موثر بوده و به طور کلی نسخه ی بسیاری حالت تهوع های ناشی از تغییر اقلیم زنجبیل می باشد.

گیاه زنجبیل حساسیت بسیاری به سرما دارد و از جهتی در برابر کم آبی اصلا مقاومتی ندارد ، بنابراین این گیاه معمولا در نواحی گرم و مرطوب مانند جنوب هند که دارای باران های موسمی می باشد ، رشد می کند.

خواص زنجبیل

پیش از هر تعریفی باید بدانید که میزان ویتامین های و مواد معدنی موجود در هرگرم زنجبیل به چه میزان است :

هر 100گرم زنجبیل دارای 17 گرم کربوهیدرات

1.7 گرم قند

2 گرم فیبر

0.75 گرم چربی

0.025 میلی گرم ویتامین ب1

0.034 میلی گرم ویتامین ب3

0.16 میلی گرم ویتامین ب6

5 میلی گرم ویتامین ث

16 میلی گرم کلسیم

0.6 میلی گرم آهن

0.229 میلی گرم منیزیوم

34 میلی گرم فسفر

415 میلی گرم پتاسیم

و البته 79 گرم آب

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم حدود 80 کیلو کالری در 100 گرم زنجبیل نهفته است که میزان بسیار قابل توجهی می‌باشد.

زنجبیل با مسدود سازی انزیم های کوکس و جلوگیری از انتشار مواد شیمیایی همچون لوکوترین در بدن ، مانع انتشار التهاب سیتوکین(دسته‌ای از مولکول‌های پروتئینی محلول در آب هستند که از یاخته‌های گوناگون و بیشتر در پاسخ به یک تحریک٬ ترشح می‌شوند و وظیفهٔ انتقال پیام بین یاخته ها را برعهده دارند) ، از یاخته های بیگانه در سلول می‌شود و همین امر سبب می‌شود که بسیاری از زنجبیل به عنوان یک ضد التهاب استفاده کنند.

شوگاول ( یک ترکیب شیمیایی با جرم مولی 37/276) ترکیبی یافته شده در گیاه زنجبیل است، که حساسیت های پوستی را به میزان قابل توجهی کاهش میدهد. از این رو استفاده از زنجبیل در درمان اگزمای پوستی بسیار توصیه می شود.

از دیگر خواص زنجبیل میتوان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

  • زنجبیل برای بهبود عملکرد روده بسیار مفید می باشد.
  • زنجبیل دردهای ناشی از قاعدگی را کاهش میدهد.
  • دل درد و حالت تهوع توسط زنجبیل درمان می شود( به دلیل خاصیت تحریک انقباضات شکمی)
  • به دلیل وجود انتی اکسیدان های ، زنجبیل خاصین ضداسترسی و افسردگی دارد.

که البته همین خاصیت (آنتی اکسیدان ها) به بهبود روند درمان سرطان و به پیشگیری از ابتلا به سزطان بسیار کمک می‌کند.