گیاه فلفل سیاه بوته ای باریک و بلند است که مانند گیاهان بالارونده به دور درختان و ساقه های بلند اطرافش می تند و رشد میکند. در واقع فلفل سیاه که امروزه به صورت پودر در دسترس همگان قرار دارد، خرد و پودر شده ی دانه های گیاه فلفل سیاه است که به صورت دانه های کوچک( حدود 5 میلی‌متر یا 0.20 اینچ) از بوته فلفل بدست می آیند. این میوه ها را باید ابتدا خشک نمود و سپس پودر شده استفاده نمود. فلفل سیاه یکی از اصلی ترین ادویه ها در آشپزخانه ها و دستورات غذایی ست. پیش تر در قرون وسطی از فلفل سیاه به عنوان هدیه و یا پول استفاده می شد و سرمایه و ثروت هر شخص به قدر میزان ذخیره فلفل سیاه او بود.

فلفل سیاه با اینکه در دسته خانواده فلفل ها(تندیجات) قرار دارد اما میزان تندی آن ( که به سبب ککنش مولکول پیپرین است) نسبت به سایر فلفلها بسیار متناسب و کم است و بیشتر بوی خوشی دارد. از فلفل سیاه برای از بین بردن بوی خامی گوشت بسیار استفاده می‌شود.

فواید و کاربردهای فلفل سیاه

فلفل سیاه اساسی ترین دارو در تحریک معده است و این خاصیت به سبب توانایی افزایش ترشح اسید هیدروکلریک است. همین خاصیت سبب می‌شود امر گوارش بسیار تسهیل گردد.

از سویی گوارش صحیح مانع از بروز یبوست و اسهال و گاز معده می شود. پس استفاده از فلفل سیاه به عنوان ادویه در همه غذاها جدا از طعم و بوی مناسب فایده ی بسیاری در امر گوارش دارد. ( و از جهتی میدانیم که گوارش صحیح منجر به تعادل وزنی و کاهش وزن می شود، پس میتوان گفت که فلفل سیاه در رژیم غذایی افرادی که مایل به کاهش وزن هستند ، بسیار واجب است)

فلفل سیاه یکی از داروهای شفا بخش در دوران سرما خوردگی ست؛ چراکه فلفل سیاه بسیار محرک تنفسی و البته خلط آور است و به دستگاه تنفسی کمک می کند تا از شر هرگونه عفونت که به آن گرفتار آن شده اید، خلاص شوید.

ویژگی ضد‌باکتریایی فلفل سیاه ، این ادویه را به مبارزی علیه عفونت های در رژیم بیماران جای داده است. فلفل سیاه با پاکسازی شریان ها به روشی مشابه با فیبر به از بین بردن کلسترول های اضافی دیواره رگ ها کمک میکند و در پیشگیری از حملات قلبی و سکته مغزی بسیار موثر است.

فراموش نکنید که بیمارانی که عمل های جراحی شکمی داشته اند اصلا نباید از فلفل سیاه استفاده کنند، چراکه فلفل سیاه باعث تحریک روده ها میشود و خطراتی برای این افراد در پی خواهد داشت.

فواید فلفل سیاه به آنچه در بخش بالا توضیح دادیم خلاصه نمی‌شود؛ فلفل سیاه تنها ادویه ای جهت دادن طعم و بو به خوراک نمی باشد، فلفل سیاه دارویی ست شفا بخش که هم خاصیت پیشگری دارد و هم درمان.

لازم است بدانید که تهیه ی فلفل سیاه در خانه بسیار مناسب تر است، بدین صورت که دانه های فلفل سیاه را تهیه کرده و توسط دستگاه آسیاب آن را پودر کنید. و یا اینکه پودر فلفل  سیاه را از برند هایی تهیه نمایید که بصورتی کاملا بهداشتی تهیه می گردد.