فلفل قرمز یا فلفل تند در واقع میوه گیاه فلفل می باشد که به صورت فراوان در قاره آمریکا یافت می شود. این گیاه به عنوان ادویه و طعم دهنده در غذاهای مختلف بخصوص در آسیا مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که مزه ی تند فلفل ها به خاطر وجود ماده ای به نام کپسایسین است. کسپسایسین موجود در فلفل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و از سلول های بدن در برابر آسیب های جدی مولکولی مانند سرطان جلوگیری میکند.

فلفل قرمز به طول معمول از حدود 9 درصد کربوهیدرات و 88 درصد آب تشکیل شده است. به طور کلی مواد مغذی موجود در فلفل قرمز به صورت زیر است:

بیشترین ماده مغذی موجود در فلفل قرمز امگا 3 ، در حدود 10 گرم می باشدو بعد از آن به ترتیب بیشترین مواد مغذی موجود در فلفل قرمز حدود 9 گرم پروتئین، 8گرم کربوهیدرات ، 5 گرم شکر، 5/1گرم فیبر ، 24/0 گرم چربی اشباع شده و حدود 23/0 گرم امگا 6 میباشند.

از مزایا و فواید ویژه ی فلفل قرمز برای سلامت و تقویت بدن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاهش وزن

فلفل قرمز به دلیل دارا بودن مقادیر بسیار زیاد کسپایسین موجب کاهش اشتها و البته کاهش وزن می گردد. مطالعات نشان می دهد که فلفل قرمز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کالری سوزی کمک بسیار جدی میکند.

درمان یا جلوگیری از بیماری های قلبی

فلفل قرمز موجب کاهش کلسترول بدن شده و با کاهش رسوبات چربی در بدن موجب جلوگیری از لخته شدن خون در رگ ها میگردد و در نتیجه از بیماری های قلبی که ممکن است بر اثر موارد ذکر شده پیش بیاید جلوگیری میکند.

بهبود درد مفاصل

یکی از ویتامین های موجود در فلفل قرمز ویتامین سی می باشد که در مقالات پیشین راجع به فواید این ویتامین بسیار گفته ایم. ویتامین سی باعث بهبود سریع تر زخم ها و البته کاهش درد مفاصل و استخوان ها میگردد و از انجا که در فلفل قرمز مقادیر بسیار بالایی از ویتامین سی وجود دارد می توان از میزان مناسب فلفل قرمز برای درمان انواع سردردها، میگرن ها ، دردهای مفصلی کمک گرفت.

درمان التهاب گلو و سرماخوردگی

فلفل قرمز یکی از منابع سرشار ویتامین A می باشد و به همین دلیل در دوران بیماری و به خصوص گلو درد مصرف آن در غالب سوپ بسیار پیشنهاد می  شود. افرادی که از الرژی های منجر به گاودرد و سرفه رنج می برند با مصرف روزانه ی و اندازه مناسب فلفل قرمز می توانند از مشکلات ناشی از آلرژی تنفسی جلوگیری کنندو البته این کار حتما باید با مشورت پزشک مشاور انجام پذیرد.

به عنوان سخن پایانی باید گفت که مصرف فلفل قرمز به جهت درمان یک بیماری تنها و تنها باید با مشورت پزشک مشاور انجام شود و البته در صورت مصرف خودسرانه حتما باید در میزان و مقدار قابل هضم و منطقی مصرف گردد تا از بوجود امدن مشکلات احتمالی ناشی از سوء مصرف یک ماده غذایی کاملا جلوگیری شود.

استفاده از فلفل قرمز به عنوان طعم دهنده و ادویه غذا کاملا بلامانع است و شما میتوانید از این ادویه ی بسیار محبوب در طعم دهی غذاها استفاده نمایید.