هل سبز

هل سبز دانه های خوشبو کوچکی هستند که در غلافی سبز رنگ قرار دارند. این غلاف ها میوه های گیاه هل هستند که تنها بخش مورد استفاده آن همین میوه هل سبز است.

استفاده از هل به عنوان یک ادویه طعم دهنده و خوشبو کننده در کشور های شرقی بسیار شایع است. در ایران از هل سبز به عنوان چاشنی در انواع نان و شیرینی و به عنوان عطر دهنده چای استفاده می گردد.

فواید هل

اولین خاصیت هل سبز از بین بردن حالت تهوع و نفخ معده می باشد که همه اینها به دلیل عطر طبیعی این گیاه است.

طبع هل سبز گرم و خشک می باشد به همین دلیل میتوان از آن به عنوان مسکن و آرامش بخش در چای استفاده نمود.

به دلیل وجود آنتی اکسیدان های فراوان در گیاه هل سبز می توان گفت که دانه های درون غلاف های این گیاه با تحریک ترشح اسید صفراوی به هضم غذا کمک کرده و مانع از رشد سلول های سرطانی می گردد.

جدا از اینها هل سبز به عنوان درمانی برای ریفلاکس معده و سوزش سر دل ، اسهال و … می باشد.

تجربه ثابت کرده است گیاهانی که عطر و طعم خوشایند تری دارند در درمان افسردگی و کمک به نشاط آوری بسیار موثر هستند. برای بیماران مبتلا به افسردگی های حاد نوشیدن دم کرده ی هل سبز بسیار پیشنهاد می شود.

گیاهانی مانند آویشن، هل سبز و بابونهبه دلیل خاصیت ضد التهابیشان ، داروهای گیاهی بسیار موثری در از بین بردن سرفه های مزمن، آسم و تنگی نفس هستند.

هل سبز باعث میگردد گردش خون به گونه ای آسان تر انجام شود و در نتیجه عملیات اکسیزن رسانی به تمامی اندام های بدن با نظم و ترتیب ویژه ای صورت می گیرد.

به دلیل وجود مقادیر بسیار زیاد منگنز (که از مهمترین مواد آلی (کانی) می باشد)، هل سبز راه درمان بسیار خوبی برای بهبود بیماری دیابت است.

در علوم باستانی از هل سبز به عنوان درمان قطعی برای بیماری ها و عفونت های دستگاه ادراری مانند التهاب مثاننه ، نفریت و سوزاک استفاده می کنند و همه اینها به دلیل خاصیت ضد التهابی هل سبز است که از دیرباز تا به امروز دانشمندان بر این عقیده هستند که هل سبز درمانی بسیار مفید برای بسیاری از بیماری های عفونی ست.

در موارد گزارش شده ای برای درمان سکسکه نیز از هل سبز یاری می جویند. در طب سنتی آمده است که جوشاندن چند غلاف پر هل سبز با آب و نوشیدن مایع حاصل از این جوشیدن می تواند درمان فوری سکسکه باشد.

کاربرد های صنعتی هل سبز نیز بسیار زیاد هستند. از این گیاه برای تهیه ی اسانس های روغنی خوراکی ، نان و شیرینی پزی و البته در صنعت ساخت عطر بسیار استفاده می شود.